full screen background image

Znów zakwitną „Pola nadziei”Na wiosnę znów zakwitną „Pola nadziei”. To akcja, której celem jest pomoc osobom chorym na raka oraz ich rodzinom. W ramach tej międzynarodowej kampanii na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych na Wacynie posadzono dziś 100 kolejnych cebulek kwiatów

100 żonkili zasadzili dziś wolontariusze związani z radomskim Caritasem. To w ramach 7 już edycji „Pól Nadziei” – akcji dla osób chorych onkologicznie. Gdy kwiaty zakwitną na wiosnę, zostaną ścięte, a potem sprzedane w Niedzielę Palmową. Jak tłumaczy ksiądz Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, z pieniędzy zebranych podczas kwesty zostanie zakupiony sprzęt rehabilitacyjny.

Cebulki tak jak w ubiegłych latach zostały zasadzone na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych na Wacynie. Budynek sąsiaduje z Radomskim Centrum Onkologii – mówi Teresa Siara, nauczycielka „agrotechnika”.

Ze sprzedaży posadzonych do tej pory żółtych żonkili udało się zebrać ponad 140 tysięcy złotych. Kwota ta pozwoliła na zakup sprzętu dla wypożyczalni Caritasu.

Komentarze