ZOO, czyli Groniec śpiewa OsieckąKatarzyna Groniec zaśpiewa w Radomiu. Artystka wystąpi w programie ZOO, na który składają się piosenki Agnieszki Osieckiej.

Koncertem Katarzyny Groniec MOK Amfiteatr zainauguruje kulturalną jesień. – Awangardowe aranżacje utworów wybitnej poetki i pisarki usłyszymy w zmodernizowanej przestrzeni „Kawiarni artystycznej”, rozpoczynając tym samym jej nowe życie – zapowiada Katarzyna Wiśniewska z Amfiteatru.

Katarzyna Groniec znana jest publiczności od lat, ceniona za ironię, liryzm, wdzięk, sceniczny pazur, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne. Jest laureatką głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988). Debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 r. na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy. Zaśpiewała wtedy „Zdemaskowane piosenki” Mariana Hemara oraz „Amsterdam” Jacquesa Brela. W kwietniu 2008 r. Katarzyna Groniec otrzymała Dyplom Mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

Program „Zoo” Katarzyny Groniec, który usłyszymy w październikową sobotę, miał swoją premierę na  Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej 29 września 2014 roku. Od tamtej pory wokalistka ma już na koncie ponad 160 koncertów, podczas których w niebanalny, zaskakujący, nierzadko przewrotny, ale artystycznie mistrzowski sposób interpretuje teksty nieśmiertelnej, lirycznej Osieckiej.

Podczas koncertu „ZOO” wokalistka konfrontuje własną wrażliwość artystyczną z przesyconymi emocjami tekstami Osieckiej.

Magda Umer  tak opisała swoje wrażenia po wysłuchaniu występu Groniec: „(…) Tego wieczoru inaczej płynął czas i jakaś niebywała energia tej pozornie kruchej artystki i jej muzyków udzieliła się wszystkim. Owacja na stojąco i okrzyki zachwytu młodych ludzi. Mistrzostwo świata!”

Artystka  występuje z zespołem w składzie:

Łukasz Damrych – klawisze

Łukasz Sobolak – perkusja

Tomasz Pierzchniak – kontrabas

W programie koncertu m.in. Wielka Woda, Deus ex machina, Kokaina, Dzikuska, Piosenka o życiu ptasim, Uciekaj moje serce, Nie zabijaj mnie powoli, Rodzi się ptak, Nim wstanie dzień, Ja nie chcę spać, Zoo, Dance macabre, Parademarsz, Króliczek.

Koncert „ZOO” Katarzyny Groniec odbędzie się w sobotę, 14 października w „Kawiarni artystycznej”. Początek o godz. 19.

Bilety na koncert już w sprzedaży. Po 40 zł w przedsprzedaży na stronie biletyna.pl, amfiteatr.radom.pl i  po 50 zł w dniu koncertu w kasie Amfiteatru.

Komentarze