full screen background image

Zostań wolontariuszem Kameralnego LataChcecie poznać kulisy pracy w branży artystycznej? Zobaczyć jak przebiega praca w biurze festiwalowym czy prasowym? Zostańcie wolontariuszami Kameralnego Lata.

– Wolontariat przy festiwalu filmowym to od lat sprawdzony sposób na rozpoczęcie pracy w branży filmowej. Wiele osób w taki właśnie sposób rozpoczęło karierę menadżera kultury lub innego specjalisty zajmującego się kinem. To także okazja przyjrzenia się pracy w kulturze, wzięcia udziału w prestiżowym wydarzeniu, poznania nowych ludzi i spotkania osób znanych tylko z ekranu kinowego. Jest to również ciekawy sposób zaliczenia praktyk studenckich lub odbycia stażu – wymieniają organizatorzy.

– Poszukujemy energicznych, kreatywnych wolontariuszy z pozytywnym podejściem do wykonywanych działań.

KAMERALNE LATO daje szansę na zdobycie doświadczeń związanych z koordynacją pracy zespołu i kreatywnym działaniem w grupie, pozwala wykazać się zaradnością i samodzielnością oraz poznać kulisy pracy w branży artystycznej.

Podczas festiwalu wolontariusze mają możliwość zaangażowania się w kilka obszarów tematycznych, m.in.: obsługa biura festiwalu, wsparcie organizacyjne, praca w biurze prasowym, pomoc techniczna przy projekcjach, konferencjach branżowych i warsztatach filmowych oraz opieka nad gośćmi zagranicznymi. Po zakończeniu rekrutacji zakres i termin działań zostanie indywidualnie dostosowany do każdego z wolontariuszy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 czerwca.
Formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie festiwalu www.kameralnelato.pl/wolontariat należy wysłać na adres: biuro@filmforum.pl

Wolontariusze Kameralnego Lata muszą mieć ukończone 18 lat.

Przypomnijmy, 10. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędzie się w Radomiu w dniach 2-8 lipca.

Komentarze