ZUS radzi – czekając na tarczę, złóż wniosek o odroczenieZakład Ubezpieczeń Społecznych radzi swoim klientom, aby do momentu wejścia w życie kolejnej odsłony tarczy antykryzysowej skorzystali z możliwości, jakie daje wniosek o odroczenie płatności składki. Dzięki temu przedsiębiorcy unikną naliczania odsetek, a w konsekwencji składka może zostać umorzona

Trwają prace nad kolejną odsłoną Tarczy Antykryzysowej. Rozwiązania procedowane obecnie w Sejmie dotyczą m.in. świadczenia postojowego oraz zwolnienia z opłacania składek za listopad. Do tego czasu przedsiębiorcy mogą skorzystać z rozwiązania zaproponowanego przez ZUS. Mówi Piotr Olewiński, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Mazowszu.

W związku z obecną sytuacją, Zakład Ubezpieczeń Społecznych proponuje przedsiębiorcom rozwiązanie i radzi, aby skorzystali z możliwości odroczenia płatności składek za listopad.

– To jest dla nich rozwiązanie zupełnie bezkosztowe i bezpieczne – przekonuje Olewiński.

Do tej pory mazowieckie oddziały ZUS zwolniły z obowiązku opłacania składek płatników na łączną kwotę 2 miliardów 300 milionów złotych. 

Komentarze