ZUS upomina się o zaległe składkiZakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął przekazywanie przedsiębiorcom informacji o ich zaległościach względem ubezpieczyciela. W razie problemów z płynnością finansową, ubezpieczyciel proponuje przedsiębiorcom różne, dogodne dla firm formy spłaty zaległości

Informacja, która trafia do płatników za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych przygotowana jest według stanu z 31 października tego roku. Na spłatę jest czas do końca tego miesiąca, ale ZUS zapewnia, że w sytuacji problemów zaproponuje dogodne rozwiązanie.

– Zaległości płatnicy powinni uregulować do końca listopada – mówi Piotr Olewiński, rzecznik ZUS na Mazowszu

ZUS o możliwości spłaty zaległości w dogodny dla płatnika sposób będzie rozstrzygał indywidualnie. W grę wchodzi spłata ratalna. 

– Chodzi o to, by dług był spłacany, a firma przetrwała – zapewnia Olewiński

Spłata zaległości do końca listopada 2020 r. albo złożenie wniosku o raty, podpisanie umowy  i realizacja układu ratalnego ograniczy narastanie długu i pozwoli na uniknięcie egzekucji. Na 400 tys. podmiotów, dla których wygenerowano na PUE informację o zadłużeniu, aż 88,5 tys. znajduje się w województwie mazowieckim. 

Przypomnijmy, że 4 listopada w całym kraju Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił możliwość załatwienia spraw w ZUS za pośrednictwem tzw. e-wizyty, czyli spotkania z ekspertem ZUS online.

KomentarzeCLOSE
CLOSE