Zwycięstwo Radomiaka z Olimpią

W trzecim meczu kontrolnym w ramach letnich przygotowań do rundy jesiennej PKO Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom wygrali 2:0 z 2-ligową Olimpią Elbląg.

Sparing odbył się w Gniewinie, gdzie nasz zespół będzie przebywał do niedzieli. Już w 6. minucie Zieloni wyszli na prowadzenie. Po bardzo dobrze rozegranym rzucie wolnym przez Jakuba Nowakowskiego i Adama Banasiaka, bramkę zdobył kapitan zespołu, Maciej Świdzikowski. Mecz później się wyrównał, ale to Radomiak miał lepsze okazje do strzelenia gola, m.in. Nowakowski, który mając przed sobą tylko bramkarza, nie opanował dobrego podania od Banasiaka.

W 42. minucie nasza drużyna podwyższyła prowadzenie. Wprowadzony chwilę wcześniej Kacper Wiatrak pomknął prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne Olimpii, gdzie z bliska bramkarza rywali pokonał Jakub Nowakowski. Następnie oglądaliśmy dużo walki w środku pola, a mało składnych akcji z obu stron i sparing zakończył się wygraną Zielonych 2:0.

Radomiak Radom – Olimpia Elbląg 2:0
Maciej Świdzikowski 6, Jakub Nowakowski 42

Radomiak: Jan Szpaderski (61 Wiktor Koptas) – Artur Bogusz, Maciej Świdzikowski, Mateusz Bodzioch (61 Mateusz Radecki), Mateusz Grudziński – Kacper Pankowski, Jonathan Simba, Dominik Stępień, Jakub Nowakowski, Adam Banasiak – Mario Rondón (35 Kacper Wiatrak).

Olimpia: (skład wyjściowy) Andrzej Witan – Hubert Krawczun, Michał Czarny, Kamil Wenger – Gancarczyk, Joao Guilherme, Klaudiusz Krasa, Marcin Czernis, Miłosz Kałahur – Mateusz Węsierski, zawodnik testowany.

Grano 3×30 minut.