Zwycięstwo na starcie „okręgówki”

Centrum Radom w meczu inauguracyjnym Campeon.pl Ligi Okręgowej pokonało u siebie Powiślankę Lipsko 3:0. Lepsze początku sezonu podopieczni trenera Różańskiego nie mogli sobie wymarzyć.

Pierwszy mecz, pierwsze zwycięstwo, pierwsze bramki to bilans po meczu z Powiślanką. Podopieczni Dariusza Różańskiego doskonale rozpoczęli sezon, wygrywając 3:0.

W składzie „Centralnych” po wcześniejszej pozytywnej opinii Zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, zagrało dwóch zawodników z poza Unii Europejskiej, tzn.: bramce Pape Amadou Samb oraz w linii pomocy Ivan DynyaPodobna sytuacja ma się z Oskarze Przysucha, czy Gryfie Policzna.

Dariusz Różański nie mógł lepiej wyobrazić sobie swojego debiutu w roli kapitana okrętu „Centrum„. Co prawda lepiej prezentowali się gospodarze, ale i goście mieli swoje okazję, zwłaszcza w drugiej połowie ich gra była zdecydowanie lepsza.

Jako pierwszy w tym sezonie na listę strzelców wpisał się pomocnik, Patryk Elertowicz, który zdobył bramkę po rozegraniu stałego fragmentu gry. Wynik na 2:0 podwyższył w końcówce pierwszej połowy, 17 – letni Łukasz Hebda, który strzałem głową pokonał golkipera gości. Trzecią i jak się okazało ostatnią bramkę w tym meczu mogliśmy oglądać w wykonaniu Kacpra Wnuka.

W tym meczu mogło paść zdecydowanie więcej bramek, ale zespół Centrum imponował nieskutecznością. W końcówce meczu rzutu karnego nie wykorzystał strzelec bramki numer trzy, Kacper Wnuk, którego strzał obronił bramkarz Powiślanki Lipsko,

CENTRUM RADOM – POWIŚLANKA LIPSKO 3:0 (2:0)
Bramki: Elertowicz 30, Hebda 42, Wnuk 76.

Centrum: Samb (75 Bochniewski) – Elertowicz (85 Wróblewski), Wiatrak (85 Szczepański), Blank, Grylak, Strzelecki (63.Prokop), Pacyna (66 Tworek), Paliwoda, Dynya (63 Kasprzyk), Wnuk, Ł. Hebda (70 Podkowa).

Powiślanka: Rak – Król (73 Michałek), Bajor, Bzikot, Cieciura (85 Krawczyk), Gajos (56 Kostrzewa), Kwiatkowski (68 Fulara), Lasota (46 Gardynik, Woźniak (80 Korczak), Zięba.