12 tysięcy wniosków od firm do PUPJuż ponad 12 tys. radomskich firm stara się o wsparcie finansowe od Powiatowego Urzędu Pracy w ramach Tarczy Antykryzysowej – powiedział w „Mocnej Rozmowie” Józef Bakuła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu

Najwięcej chętnych jest na pokrycie kosztów prowadzenia bieżącej działalności gospodarczej. To pożyczka w wysokości 5 tys. złotych. Dla porównania – w całym ubiegłym roku urząd rozpatrzył 4 tys. 600 wniosków na wszystkie formy pomocy.

Na przelewy trzeba czekać, bo około 70% wniosków zawiera błędy.

Powiatowy Urząd Pracy na pożyczki dla przedsiębiorców wydał już wydał 6 mln zł. Teraz placówka otrzymała 30 milionów zł dodatkowych środków na ten cel. Do obsługi wpływających od firm wniosków PUP zaangażował 36-ciu pracowników. W regionie radomskich działa ok 30 tys przedsiębiorców.

Sam PUP także miał problem z zakażeniami koronawirusem wśród pracowników. Na tą chwilę interesanci obsługiwani są mailowo, telefonicznie i za pośrednictwem skrzynki podawczej, ustawionej przed budynkiem. Zdaniem dyrektora Bakuły placówka nie powinna szybko wrócić do obsługi bezpośredniej, bo to mogłoby wywołać drugą falę zakażeń. Decyzja w tej sprawie leży w gestii Starosty Powiatu Radomskiego, któremu podlega placówka.

Komentarze