full screen background image

125 nowych mieszkań w Radomiu – program M+Około 125 mieszkań- tyle nieruchomości ma powstać w przyszłym roku w ramach programu Mieszkanie Plus, co zapowiedział Artur Soboń, wiceminister odpowiedzialny za realizację programu w całym kraju. M+ to propozycja dla tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania, a równocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, by mogli ubiegać się o lokum np. od gminy. W takiej sytuacji jest aż 40% Polaków.

– Radom pod względem liczby mieszkańców to miasto blisko 220 tysięczne. Do tej pory radni Rady Miejskiej zdecydowali się na przekazanie do spółki celowej nieruchomości przy ulicy Tytoniowej. W moim przekonaniu takich miejsc przeznaczonych na budowanie nieruchomości w ramach programu Mieszkanie Plus powinno być znacznie więcej. To program rządowy, który jest szansą na rozwój mieszkalnictwa w Radomiu, jak również i w innych ośrodkach. Dziś rząd daje określone możliwości i fundusze, dlatego wielokrotnie powtarzam, że samorządy nie powinny obrażać się na rząd i propozycje Prawa i Sprawiedliwości, które rząd kieruje do samorządów – mówił wiceminister Wojciech Skurkiewicz.

Od lewej: Wojciech Skurkiewicz, Artur Soboń

– W Polsce mamy nieustannie „głód mieszkań”. W całym kraju takich nieruchomości brakuje ok. 2 i pół miliona i żadne z miast nie jest pozbawiona tego problemu, dlatego program Mieszkanie Plus ma sens. Realizujemy ten program w dwóch wariantach. 1 to pomoc dla osób najsłabszych. Są to środki na budownictwo komunalne, czynszowe, socjalne. Mamy na to do roku 2025 ponad 6 mld zł z budżetu państwa i zachęcam samorządowców, aby z tych środków korzystać. 2 to oferta dla tych, którzy już zarabiają jakieś pieniądze, ale jeszcze nie stać ich na własne mieszkanie. Szacujemy, że jest to nawet 40% polskich rodzin, które nie miały do tej pory wsparcia ze strony państwa. Program Mieszkanie Plus właśnie temu służy, by ze środków inwestycyjnych pomóc rodzinom uzyskać własne mieszkanie, i chcemy realizować ten program we wszystkich miastach również i w Radomiu. Jestem przekonanym, że tych lokalizacji będzie więcej, a w przyszłym roku ruszymy z budową przy ulicy Tytoniowej i powstanie tam około 125 mieszkań – zapowiedział wiceminister Artur Soboń.

– To są dziesiątki milionów złotych, które mogą trafić do Radomia i wspierać mieszkańców. Jeszcze raz powtórzę, nie ma co się obrażać na rząd, lecz należy przystąpić do pracy i realizować zadania. Jestem przekonany, że dzięki przychylności rządu ruszymy z przysłowiowego kopyta, tak żeby w roku 2019 móc zapewnić pierwsze mieszkania radomianom w ramach programu Mieszkanie Plus – dodał Wojciech Skurkiewicz.

Program Mieszkanie Plus będzie realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości w ścisłej współpracy z samorządami lokalnymi. Do budowy na szeroką skalę mają być używane prefabrykaty. Współdziałaniem zainteresowani są deweloperzy.

Komentarze