full screen background image
Search

17. Radomski Festiwal Jazzowy z fortepianem w roli głównej

->

Jesienne liście spadają w naszym mieście w rytmie jazzu! Sprawcą muzycznej magii jest „Łaźnia”- organizator Radomskiego Festiwalu Jazzowego. Tegoroczne wydarzenie, będące gratką dla melomanów, otwiera koncert Michała Wierby, rozwija Artura Dutkiewicza, a kończy Piotra Orzechowskiego i braci Oleś. Październikowa uczta dla ucha gwarantowana!

– Jesień w „Łaźni” to jesień jazzowa. Instrumentem przewodnim tegorocznego, 17-tego już festiwalu jest fortepian, który łączy trzy koncerty. Pierwszy wystąpi Michał Wierba kompozytor, producent i wirtuoz fortepianu w nowoczesnym brzemieniu. Muzyk zaprezentuje utwory z albumu „Body Language” wraz z Marcinem Chatysem (bass) oraz Janem Rusinem (drums). Warto dodać, że Michał Wierba to doktor instrumentalistki oraz laureat ponad 20 najważniejszych polskich i europejskich festiwali – podkreśliła Marlena Burska z RKŚTiG „Łaźnia”.

Druga odsłona Radomskiego Festiwalu Jazzowego to koncert Artura Dutkiewicza, który zaprezentuje swoje utwory z najnowszej płyty „Trio Traveller”. – Artur Dutkiewicz to nazwisko bardzo znane w świecie muzyki. To pianista z pierwszych miejsc list jazzowych. Myślę, że ten koncert, nasycony dużym ładunkiem emocjonalnym, będzie bardzo ciekawy. Muzykę fortepianową dopełnią Michał Barański (bass) oraz Łukasz Żyta (drums) – opisywała Marlena Burska.

Tegoroczne jazzowe wydarzenie zakończy koncert braci Oleś i Piotra Orzechowskiego. – Bracia Oleś już nie raz byli gośćmi „Łaźni”. Marcin to wirtuoz kontrabasu, a Bartek perkusji. Rodzeństwo zaprosiło do muzycznego projektu pianistę Piotra, w związku z instrumentem przewodnim 17-tego festiwalu- fortepianem. Myślę, że ten koncert będzie również bardzo interesujący, zwłaszcza że ci młodzi muzycy słyną z ciekawych propozycji jazzowych, do których zapraszają fascynujących gości – dodała Marlena Burska.

17. Radomski Festiwal Jazzowy (trzy koncerty)- RKŚTiG „Łaźnia”, ul. Żeromskiego 56. Wstęp wolny.

Michał Werba „Body Language” 14 X br. godz. 18:00.

Artur Dutkiewicz „Trio Traveller”19 X br. godz. 18:00.

Oleś Brothers & Piotr Orzechowski – 28 X br. godz. 18:00.

Komentarze