full screen background image

Przywracanie blasku zapomnianym osiedlom – wizja PiS „spod czwórki”Kandydaci do Rady Miejskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, reprezentujący okręg wyborczy nr 4, podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta, zwłaszcza bliskich im osiedli. Smutne refleksje kontrastowały z wizją dobrej, choć mało spektakularnej zmiany.

– Naszym priorytetem jest przede wszystkim zdrowie i budowa nowego oddziału rehabilitacji. Poza tym aspektem, nasz program dotyka innych płaszczyzn, m.in. bezpieczeństwa, edukacji i infrastruktury. W okręgu nr 4 stan chodników jest w opłakanym stanie, wystarczy spojrzeć choćby na ulicę Polną na osiedlu Kaptur – mówiła Kinga Bogusz.

– Bardzo nam zależy, by tak duże osiedla jak Gołębiów II czy Michałów rozwijały się. Niestety przez ostanie cztery lata, pod rządami obecnego prezydenta, Obozisko oraz Kaptur stały się miejscami zapomnianymi. Są jeszcze takie ulice na tych osiedlach, gdzie nie ma nawet oświetlenia. Dlatego będziemy te dzielnice wspierać, kładąc nacisk na infrastrukturę m.in. na Zamłyniu. Będziemy również dążyć do tego, by jak najwięcej mieszkańców skorzystało z rządowego programu „Czyste Powietrze” – zapowiedziała Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

O programie „Czyste Powietrze” przeczytasz tutaj. 

– W poszczególnych dzielnicach jest dużo do zrobienia, ale na wszystko trzeba mieć pieniądze. Polska i Radom zostały zniszczone. W naszym mieście nie ma żadnego przemysłu, zakładu. „Radoskór” czy „Polmetal”, te zakłady należy odbudować sprowadzając wcześniej inwestorów – stwierdził Jerzy Pacholec.

– Jednym z priorytetów drużyny ministra Wojciecha Skurkiewicza jest bezpieczeństwo w szerokim znaczeniu tego słowa. Ja zawężę je do bezpieczeństwa dzieci, które chodzą do szkoły oraz uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne. Bezpieczeństwo dzieci i dorosłych to mój cel, dlatego popieram dawne rozwiązanie polegające na tworzeniu łączonych patroli policji i straży miejskiej – powiedział Marek Sołśnia.

– Jestem radomskim przedsiębiorcą i od dekady przyglądam się rozwojowi tego miasta w różnych dziedzinach, dlatego chciałbym zwrócić uwagę na inwestorów. Kontrahenci zamiast inwestować, uciekają poza Radom. Mam nadzieję, że drużyna Wojciecha Skurkiewicza to zmieni po wygranych wyborach – oddał Krzysztof Chrzanowski.

– Jako inżynier geodezji i młody człowiek, który wychował się w Radomiu, chciałbym się skupić na potrzebach osób w moim wieku. Mam na myśli Radę Młodych oraz miejsca odznaczające się wysoką jakością takie jak centrum usług biznesowych, które ma powstać po dawnej Fabryce Broni – przypomniał Mateusz Kuźmiuk.

Więcej na temat centrum usług biznesowych, które ma powstać w budynku dawnego „Łucznika” dowiesz się tutaj.

Przypominamy, że radomski okręg numer 4 obejmuje osiedla: Gołębiów II, Obozisko, Kaptur, część Zamłynia od ul. Głównej w kierunku północnym, Wacyn od ulicy Przytyckiej w kierunku północnym, Koniówka, Osiedle Akademickie, Brzustówka, Michałów, Młynek Janiszewski, Józefów, Mleczna, Huta Józefowska, Firlej, Krzewień, Wincentów, Wielogóra, Wólka Klwatecka.

Kandydaci do Rady Miejskiej z okręgu numer 4 to Kinga Bogusz, Jerzy Pacholec, Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, Marek Sołśnia, Aneta Stańczyk, Krzysztof Chrzanowski, Mariusz Bartosiak, Mateusz Kuźmiuk.

Komentarze