19 nowoczesnych pracowni w regionieNowe komputery i nowoczesne sale językowe – wkrótce w szkołach podstawowych w regionie radomskim powstanie 19 pracowni informatycznych. Zostaną także zmodernizowane istniejące już sale, a stary sprzęt komputerowy zastąpi nowy. To dzięki dotacji z budżetu samorządu Mazowsza

Będą mogli uczyć się języków obcych i informatyki w komfortowych warunkach – uczniowie szkół podstawowych w regionie radomskim wkrótce zyskają dostęp do nowoczesnych pracowni komputerowych i językowych. Powstanie ich 19, a pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. Dofinansowanie trafiło do 6 powiatów, w tym do radomskiego. Tu jednym z rekordzistów jest Jedlińsk, który na modernizację istniejącej już pracowni otrzymał ponad 46 tyś. zł – mówi Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk.

Zdaniem Marcina Kozdracha, wójta Starej Błotnicy, gdzie zostanie zmodernizowana sala językowa, z dofinansowania skorzystają przede wszystkim dzieci.

Pieniądze trafią do powiatów radomskiego, lipskiego, zwoleńskiego, białobrzeskiego, kozienickiego i przysuskiego – mówi Marek Klimek, wójt gminy Potworów. Tam z dofinansowania skorzysta ok. 400 uczniów.

Pieniądze pochodzą z Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych. Program ten został uruchomiony po raz pierwszy, i jak podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego samorząd zdecydował się zwiększyć pulę środków.

W sumie do gmin trafi na ten cel ponad 825 tyś. zł.

Komentarze