252 projekty złożono do drugiej edycji BOM-uDo drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy złożyli 252 projekty. Teraz złożone pomysły przejdą weryfikację merytoryczną, która potrwa do 18 czerwca. Na ich realizację Samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł

252 projekty wpłynęły do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. To aż o 21 więcej niż w roku ubiegłym. Mieszkańcy Mazowsza swoje pomysły mogli składać do 30 kwietnia. Na ich realizację, podobnie jak rok wcześniej, przeznaczono 25 mln zł. Projekty zgłaszane były w kilkunastu kategoriach. Największą popularnością cieszyły się te z obszaru transportu zbiorowego i dróg publicznych. Było ich 54.

– Dużo pomysłów dotyczyło również edukacji publicznej i zdrowia – informuje Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji w urzędzie marszałkowskim.

Najwięcej projektów obywatelskich, bo aż 35, wpłynęło z podregionu warszawskiego zachodniego. Tuż za nim usytuował się region radomski z 30 pomysłami. Zanim zgłoszone projekty trafią na listę do głosowania, muszą przejść pozytywnie weryfikację merytoryczną.

Ocena merytoryczna projektów potrwa do 18 czerwca. Dokładna lista, na które będzie można głosować, zostanie opublikowana na początku sierpnia. Z kolei głosowanie potrwa od 23 sierpnia do 19 września.

Fot: mazovia.pl

Komentarze