28 inwestycji z subregionu radomskiego otrzymało dofinansowanieWicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski podpisał umowy z beneficjentami na realizację inwestycji w ramach tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej

Dofinansowani otrzymało aż 28 inwestycji z subregionu radomskiego w ramach współpracy z Samorządem Mazowsza. Przebudowa skateparku w Białobrzegach, budowa siłowni plenerowej w Promnie – Kolonia czy budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z trawy syntetycznej przy PSP nr3 w Radomiu to tylko niektóre z dofinansowanych inwestycji.
Modernizacja i budowa nowych obiektów sportowych w naszym regionie jest konieczna zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski.

O pomoc finansową w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej mogły ubiegać się zarówno gminy jak i powiaty województwa mazowieckiego. Maksymalne dofinansowanie nie mogło przekroczyć 200 tys. zł. Projekt zgłoszony przez Gminę Miasta Radom podpisał prezydent Radomia Radosław Witkowski, który podkreśla, że jest to inwestycja, która pozwoli młodym Radomianom rozwijać i poszerzać swoje pasje sportowe.

28 projektów z subregionu radomskiego otrzymało łącznie dofinansowanie w wysokości prawie 4 milionów złotych. Każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

 

Komentarze