Projekt Volodia gra Grzesiuka – koncertProjekt Volodia gra Grzesiuka – to koncert jaki odbędzie się w Radomiu w ramach cyklu Lato z „Łaźnią” 2021

Piosenki ze zbioru utworów spopularyzowanych w latach 50. i 60. XX w. przez legendarnego barda stolicy – Stanisława Grzesiuka będzie można posłuchać podczas koncertu w muszli koncertowej.

O zespole:

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 r. Pomysłodawca formacji, Janusz Kasprowicz – muzyk, aranżer, autor tekstów, zaprosił wrocławskich muzyków, grających na co dzień: jazz, rock, flamenco, blues, piosenkę literacką. Przedstawił wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego. Po pozytywnym i przychylnym przyjęciu przez odbiorców wydanej w 2011 r. pierwszej płyty live „Piosenki Włodzimierza Wysockiego” oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił drugi album „To męski świat” – wyd. 2013 r. W lutym 2018 r. zespół wydał trzeci album pt. „Nie chcę być poetą”.

„Pocztówka ze Lwowa” – to czwarty album Projektu Volodia rodem z Wrocławia, nagrany z małymi zmianami w składzie, który sięgnął do bardzo bogatego zbioru lwowskich piosenek, nie tylko z okresu 20-lecia międzywojennego, ale również tych napisanych w późniejszym czasie przez twórców, rodowitych Lwowiaków – już na emigracji.

Po 10 latach od wydania pierwszej płyty, na rynku muzycznym pojawił się piąty album zespołu „Projekt Volodia gra Grzesiuka”. W tym nietuzinkowym wydawnictwie muzycy Projektu Volodia zaczerpnęli piosenki ze zbioru utworów spopularyzowanych w latach 50. i 60. XX w. przez legendarnego barda stolicy – Stanisława Grzesiuka.

Skład zespołu Projekt Volodia:

Janusz Kasprowicz – wokal, gitara basowa
Bogdan Bińczak – vinofon, akordeon, instrumenty perkusyjne, melodyka, drugi wokal
Robert Gawron – banjo, ukulele, gitara klasyczna
Tomasz Burzyński – perkusja, cajon
Marcin Kotlarski – gitara elektryczna, chórki

 

Koncert „Projekt Volodia gra Grzesiuka” odbędzie się w sobotę, 7 sierpnia w muszli koncertowej w parku im. T. Kościuszki w Radomiu. Początek o godz. 17.

Komentarze