Zespół OMEN i piosenka na pielgrzymkęZespół OMEN nagrał singiel dedykowany pielgrzymom. Jest w Polsce kilka zespołów, których muzycy spotykają się, próbują, komponują i nagrywają, bo to lubią, robią sprawnie i sprawia im to radość. Nie dlatego, że muszą, czy nic innego nie potrafią. Jednym z takich zespołów jest OMEN. Kiedy Tomasz Siwak zakładał band w 1990 roku, nie miał nawet 20 lat. Dziś jest sprawnym menadżerem. Pozostali muzycy też mają swoje zajęcia, a gra w jednym zespole z Siwakiem jest dla nich znakiem wieloletniej przyjaźni.


Ale jak to się stało, że artyści postrzegani jako wymiatacze z pogranicza ciężkiego rocka i popu wstawili swoje wzmacniacze, nagłośnienie i światła (przynajmniej na czas kręcenia teledysku) do prezbiterium Kościoła Farnego św. Jana Chrzciciela w Radomiu? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Z pewnością ważne są doświadczenia osobiste sprzed kilku lat jednego z muzyków zespołu OMEN. Ale przede wszystkim kluczem do wyjaśnienia jest osoba autora tekstu (i pierwotnej melodii) utworu „Powędruj”, ks. Lecha Gralaka – człowieka nietuzinkowego. Księdza Gralaka, twórcę i wieloletniego szefa istniejącego od ponad 45 lat zespołu wokalno-instrumentalnego „Oratorium” znają doskonale w Radomiu i… wielu miejscach istotnych dla muzyki na całym świecie. Nie przypadkiem radomscy muzycy ciut starsi lub nieco młodsi, niż „Oratorium”, mieli okazję spotkać na swojej drodze księdza Lecha i znali jego twórczość. Propozycja, by do powstałej wiele lat temu piosenki „Powędruj” napisać nową muzykę, brzmiącą rockowo i zupełnie inaczej postrzeganą przez młodego odbiorcę, wędrującego w sierpniu na Jasną Górę, spotkała się z przychylną reakcją ks. Lecha Gralaka, co najlepiej widać po jego minie w teledysku wyprodukowanym przez zespół OMEN.

Jednocześnie w limitowanym nakładzie ukazała się tradycyjna płyta kompaktowa z piosenką i teledyskiem. Płyta trafi do grup ruszających w początkach sierpnia, w kierunku Częstochowy. W 2021 pielgrzymom towarzyszyć będzie, chyba po raz pierwszy w historii, dedykowana muzyka z pogranicza popu i rocka.

W teledysku wystąpili: Tomasz Siwak – wokal Radosław Czajor – gitary Rafał Balicki – instrumenty klawiszowe Eryk Bobella – gitara basowa Paweł Buczma – perkusja gościnnie – ksiądz Lech Gralak Mixy, master, produkcja muzyczna – Marcin Limek Reżyseria – Mikołaj Ganabisiński Kamery, montaż – Studio Radomska Szkoła Rocka Oświetlenie – MJ Sound Mateusz Jeziorski Projekt oświetlenia – Tomasz Stepnik, Jan Kępa Makijaż – Joanna Barańska Techniczni – Michał Celejewski, Bartosz Buczma, Paweł Jagiełło Barbi Bus – Tomasz Warelis

źródło: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Komentarze