28. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia”W najbliższą sobotę Łaźnia zaprasza na pierwszy koncert w ramach 28. Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję ŁAŹNIA 2021. Tym razem impreza tylko on-line

28. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję ŁAŹNIA 2021 rozpocznie recital Zbigniewa Zamachowskiego. Za tydzień, 14 i 15 maja, wystąpią: Jan Kondrak & Adam Szabat oraz Mirosław Czyżykiewicz.

W koncercie Zbigniewa Zamachowskiego usłyszymy autorskie utwory artysty oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Osieckiej, Nohavicy, Bukartyka, Stinga, Przybory, Wasowskiego i wielu innych. Nie zabraknie przeboju „Kobiety jak te kwiaty”, znanego z plebiscytu radiowej „Trójki”, pochodzącego z przedstawienia Zamach na MoCarta. Artyście towarzyszyć będzie kompozytor i pianista – Roman Hudaszek.

O artyście:

Zbigniew Zamachowski (ur. 17 lipca 1961 w Brzezinach) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, lektor, piosenkarz, kompozytor muzyki do etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek. Jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Sprawdzający się w bardzo różnorodnym repertuarze ról. Jest absolwentem technikum i szkoły muzycznej. W dzieciństwie tworzył różne melodie, wykorzystując co miał pod ręką. W szkole podstawowej zaczął pisać piosenki. W młodości zwyciężał w konkursach wokalnych.

W filmie debiutował w 1981 rolą w Wielkiej majówce Krzysztofa Rogulskiego. W teatrze debiutował w grudniu 1983. Dwa lata później otrzymał nagrodę za rolę Pianisty w przedstawieniu „Syn marnotrawny” (Łódź – III Ogólnopolski Przegląd Spektakli Dyplomowych ). W 1985 ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTiT w Łodzi. Laureat licznych nagród, branżowych i państwowych. Zasłynął ogromną ilością udanych kreacji aktorskich, zarówno filmowych, jak i teatralnych. Grał między innymi we filmach Kazimierza Kutza, Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Wojciecha Jerzego Hassa, Jacka Bromskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona i Wojciecha Marczewskiego. Od początku związany był z estradą – w czasie studiów występował z poznańskim kabaretem TEY. W 1980 r. swoją autorską piosenką zdobył II nagrodę na festiwalu w Opolu. Uczestniczył i zdobywał nagrody w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu .

Wykonywał piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, piosenki Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Grzegorza Turnaua, a także kompozycje autorskie do własnych tekstów. W 1989 r. zagrał w muzycznym przedstawieniu Magdy Umer i Jeremiego Przybory Zimy żal, a w 1993 r. występował w Teatrze Rampa z popularnym spektaklem muzycznym Big Zbig Show. Jest wykładowcą piosenki aktorskiej w warszawskiej Akademii Teatralnej. Od kwietnia 2008 jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.

Program 28. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję ŁAŹNIA 2021

Impreza dostępna wyłącznie online w czasie oznaczonym. PREMIERA ONLINE facebook i YouTube.

Recital Z. Zamachowskiego – 2 doby od premiery, Kondrak & Szabat – 5 dób od premiery; Czyżykiewicz – 4 doby od premiery.

 

8 maja (sobota) 2021, godz. 17.00

Zbigniew Zamachowski – Recital

na fortepianie: Roman Hudaszek

14 maja (piątek) 2021, godz. 17.00

Jan Kondrak & Adam Szabat – Pieśni Kresów Naszych

na gitarze: Waldemar Korzeniowski

15 maja (sobota) 2021, godz. 17.00

Mirosław Czyżykiewicz – The best of

współpraca: Magdalena Czyżykiewicz-Janusz

Komentarze