KAMERALNE LATO – trwa nabór filmów do konkursówDo 17 maja można zgłaszać filmy do Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK, które odbędą się podczas 14. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO

KONKURS GŁÓWNY

Do Konkursu Głównego twórcy mogą zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie więcej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2020 roku. Autorami filmów mogą być zawodowi filmowcy, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz artyści tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

W jury oceniającym filmy w tegorocznej edycji zasiądą wysokiej klasy profesjonaliści związani z branżą filmową. Nagrodą główną w Konkursie jest przyznawany od 2013 roku ZŁOTY ŁUCZNIK – Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10 tys. złotych.

KONKURS HYDE PARK

Z kolei do Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK należy zgłaszać filmy nieoczywiste, niepodlegające schematom gatunkowym i odbiorczym, pełne formalnych i wizualnych eksperymentów. Każdy może zgłosić swój film, który nie trwa dłużej niż 15 minut.

Szczegółowe informacje o wymogach formalnych i procedurze zgłoszeniowej znajdują się w regulaminach poszczególnych konkursów dostępnych TUTAJ i TUTAJ.

 

Sam festiwal odbędzie się w dniach 4-10 lipca.

Komentarze