full screen background image

3 firmy walczą o wykonanie terminala na lotniskuZnamy firmy, które powalczą o budowę terminala na radomskim lotnisku wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie

W przetargu wpłynęły 3 oferty, każda z nich zakłada czas konieczny na realizację projektu na 22 miesiące.  Jest to termin krótszy o 4 miesiące od wskazanego przez Krajową Izbę Odwoławczą w wyroku, co potwierdza wcześniejsze stanowisko Polskich Portów Lotniczych.

Najniższą ofertę, która mieści się w założonym przez PPL budżecie (ok. 277 mln. PLN) złożyła firma Mirbud – 241 463 414,63 PLN. Kolejny oferent – Budimex, założył kwotę 322 257 354 PLN, a Hochtief – 335 611 144 PLN.

Aktualnie trwa ocena ofert. Kolejnym krokiem będzie aukcja elektroniczna, podczas której wykonawcy będą mogli zaproponować niższe kwoty za wykonanie zamówienia. Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku.

Terminal ma mieć powierzchnię 30 tys. m.kw., 30 stanowisk check-in, 9 – kontroli bezpieczeństwa, zaś po 8 – kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w terminalu będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W budynku będzie także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi.

Komentarze