full screen background image

Powstanie nowoczesna szkoła drzewnaMiejsce poniemieckich baraków zajmie nowoczesny obiekt spełniający najwyższe standardy. To w ramach budowy nowej siedziby Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Lenisku. Nowa szkoła ma być skrajnym przeciwieństwem obecnej placówki, którą tworzą niedoposażone i niedoświetlone budynki

Ma to być najnowocześniejsza szkoła drzewna w Europie – w Garbatce-Letnisku zostanie wybudowana nowa siedziba Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego. Placówka stanie na działce odkupionej przez samorząd Mazowsza od Nadleśnictwa Zwoleń. To teren o powierzchni ponad 3 hektarów – mówi Leszek Ruszczyk, który jeszcze jako poseł zabiegał o wybudowanie nowej siedziby szkoły drzewnej.

Obecnie uczniowie szkoły drzewnej uczą się w niewielkich, blisko 70-letnich budynkach, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Mimo to – jak podkreśla dyrektor placówki Mirosław Dziedzicki – młodzież osiąga sukcesy w swojej branży. By mogła w pełni rozwinąć skrzydła, potrzebna jest placówka spełniająca najwyższe standardy. Taka właśnie ma być nowa szkoła z nowoczesnymi salami warsztatowymi i bursą.

Samorząd województwa przejął szkołę drzewną w styczniu zeszłego roku. Na zakup działki w Garbatce-Letnisku przeznaczył ponad 4 mln 300 tys zł.

Na budowę nowej siedziby szkoły władze Mazowsza zarezerwowały prawie 19 mln zł.

Komentarze