30 projektów zwycięży w Budżecie ObywatelskimOkoło 30 projektów zwycięży w Budżecie Obywatelskim Radomia 2020. W najbliższą sobotę poznamy wyniki głosowania. Ich głoszenie odbędzie się o godz. 17.00, w muszli koncertowej w parku im. Tadeusza Kościuszki

W tym roku radomianie zgłosili ponad 300 projektów. Na kartę do głosowania trafiło ponad 170 z nich. W głosowaniu wzięło udział ponad 15 tysięcy radomian. Około 11 tysięcy osób zagłosowało przez internet. Pomysły, które otrzymały najwięcej głosów zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Tym razem lista zwycięskich projektów będzie wyjątkowo długa. Znajdzie się na niej około 30 pozycji – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia.

Projekty zostały podzielone na cztery kategorie: do 50 tys. złotych, do 400 tys. złotych, powyżej 400 tys. złotych oraz projekty instytucjonalne, zgłaszane np. przez szkoły. Na realizację zwycięskich projektów w przyszłym roku zostanie przeznaczona kwota 5,8 mln złotych, czyli o milion złotych więcej niż dotychczas.

Po ogłoszeniu wyników wystąpi znany skrzypek Bogdan Kierejsza.

 

fot./UM Radom

Komentarze