full screen background image

Za karę będą płacić więcej za śmieciNawet do stu złotych miesięcznie może wzrosnąć opłata za odbiór śmieci na terenie Radomia

Wszystko za sprawą niesegregowania odpadów mimo wcześniejszej deklaracji o ich sortowaniu. – Jeśli spółdzielnia deklarowała, że wszyscy mieszkańcy będą segregować śmieci a my w czasie kontroli stwierdzimy, że tak nie jest to wtedy może być decyzja o podwyższeniu opłaty o 100 procent – tłumaczy Grażyna Krugły, dyrektorka Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

Jak wyjaśnia Krugły większego problemu z segregacją nie ma w przypadku mieszkańców domów jednorodzinnych. Tu stopień segregacji wynosi ponad 90 procent. Gorzej jest w budownictwie wielorodzinnym gdzie ten wskaźnik spadł w ostatnim czasie z 30 do 25 procent. – Niestety poszkodowani będą ci mieszkańcy bloków, którzy przykładają się do segregacji bo opłata będzie podwyższana zbiorowo – dodaje Krugły.

Przypomnijmy, od pierwszego lipca śmieci segregujemy na cztery frakcje: opakowania plastikowe i metalowe do żółtego pojemnika, szklane do zielonego, papier i tekturę do niebieskiego a frakcję biodegradowalną do brązowego.

Komentarze