full screen background image

3,5 tys. dla nauczyciela stażysty w programie WiosnyWiosna Biedronia w Radomiu popiera strajk pracowników placówek oświatowych. – W naszym programie mamy propozycję dla nauczycieli: 3,5 tys. zł dla nauczyciela stażysty i 6-7 tys. dla nauczycieli dyplomowanych i profesorów oświaty – powiedział Patryk Fajdek, kandydat Wiosny do Parlamentu Europejskiego.

W całej Polsce trwa strajk nauczycieli. Działająca w Radomiu partia Wiosna, solidaryzując się z pracownikami placówek oświatowych, popiera protest, który ma potrwać do odwołania. – Rząd poległ. Po pracownikach medycznych, po osobach niepełnosprawnych, po pracownikach sądów, rząd zaczął lekceważyć nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów. Wiosna popiera nauczycieli i ich strajk, bo tu chodzi o dobro dzieci (…). W naszym programie mamy propozycję dla nauczycieli: 3,5 tys. zł dla nauczyciela stażysty i 6-7 tys. dla nauczycieli dyplomowanych i profesorów oświaty – mówił Patryk Fajdek.

– Nauczyciele i część rodziców, tak naprawdę strajkują już od trzech lat, od kiedy p. minister Zalewska zdecydowała o zmianie struktur szkół. Ten strajk jest efektem deformy edukacji, spadkiem płacy realnej nauczycieli, obniżeniem prestiżu zawodu i przepełnieniem szkół. O edukacji nie możemy myśleć politycznie – Sławomir Grychtal.

Źródło: radom24.pl

Ogólnopolski strajk nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek, 8 kwietnia o godz. 8 rano. W strajku biorą również udział pracownicy administracji i obsługi. O sytuacji w Radomiu w kontekście strajku dowiesz się tutaj.

Komentarze