full screen background image
Search

50-lecie i spotkanie z Longinem Pinkowskim


Resursa Obywatelska zaprasza na wernisaż oraz spotkanie z artystą Longinem Pinkowskim.

Będzie to jubileuszowe „Spotkanie z Longinem P., czyli otwarcie retrospektywnej wystawy malarstwa artysty plastyka Longina Pinkowskiego, z okazji jubileuszu 50 – lecia twórczości, połączone ze spotkaniem autorskim.

O artyście:

Longin Pinkowski urodził się w 1940 r. w Osieku nad Notecią. W 1967 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku (1961 – 1967). Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. Jacka Żuławskiego i aneks do dyplomu z ceramiki artystycznej u prof. Hanny Żuławskiej.
Był członkiem najważniejszej z radomskich grup artystycznych – Grupy M5. Przez wiele lat był i nadal jest wyrazistą indywidualnością w radomskim środowisku plastycznym. Był instruktorem Wojewódzkiego Domu Kultury w Radomiu oraz nauczycielem rysunku i malarstwa w dwóch radomskich szkołach plastycznych tj. Państwowej Szkole Plastycznej I stopnia im. Jacka Malczewskiego i Liceum Plastycznym im. Józefa Brandta.
Na swoim ma koncie pokaźny dorobek artystyczny: 30 wystaw indywidualnych, udział w ponad 200 wystawach zbiorowych, nagrody i wyróżnienia.
Od 1970 roku mieszka w Radomiu.

Otwarcie wystawy oraz spotkanie z artystą odbędzie się w piątek, 17 listopada o godz. 17.30 w Resursie Obywatelskiej.

Wystawa czynna będzie do 10 grudnia.

KomentarzeCLOSE
CLOSE