500 zarzutów korupcyjnych dla lekarza z WierzbicyŚledztwo w sprawie lekarza z Wierzbicy zakończone. Chodzi o 61-letniego Wiesława M., któremu postawiono ponad 500 zarzutów korupcyjnych. Do Sądu Rejonowego w Radomiu wpłynął już akt oskarżenia. Obejmuje on, poza lekarzem, 50 osób, które dawały łapówki medykowi m.in. za wypisywanie zwolnień chorobowych

Miał przyjmować łapówki za wystawianie L4, teraz będzie sądzony. Sprawa dotyczy 61-lekarza z Wierzbicy oskarżonego o przyjmowanie korzyści majątkowym od pacjentów wierzbickiego Ośrodka Zdrowia. Medykowi Wiesławowi M. prokuratura postawiła ponad 500 zarzutów korupcyjnych. Śledztwo w tej sprawie zostało już zakończone skierowaniem do Sądu Rejonowego w Radomiu aktu oskarżenia. Obejmuje on także 50 osób, które miały dawać lekarzowi łapówki za wypisywanie recept czy wystawianie zwolnień lekarskich.

Prokuratura postępowanie w sprawie lekarza z Wierzbicy prowadziła dwa lata. Wiesław M. miał przyjmować łapówki od pacjentów w wysokości od 10 do 50 zł za wystawienie recepty i 100 zł w przypadku zwolnienia L4. Proceder ten miał być praktykowany w 2017 roku.

Wszystkim oskarżonym o branie i dawanie łapówek grozi do 8 lat więzienia. 

Komentarze