Dziś polecimy Państwu książkę, w której w pożodze nuklearnego piekła ginie znana nam cywilizacja. W świecie pełnym śmierci, gruzów i chorób nieliczni ocaleni walczą o przeżycie a jednym z nich charyzmatyczny Pan Jan.
Pewnie się zastanawiacie co to będzie? To powieść autorstwa Roberta Szmidta – Apokalipsa według Pana Jana.
Powieść została wydana przez Dom Wydawniczy Rebis w kwietniu 2016 roku z serii Horyzonty zdarzeń.
O książce mówi Dariusz Wróbel z działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.
Apokalipsa według Pana Jana to klasyka literatury postapokaliptycznej. Gdy wróg stoi u bram, a jedyną pewną rzeczą na świecie jest śmierć, nadzieja na ocalenie jest tylko jedna – diaboliczny i piekielnie inteligentny Pan Jan…
Rzecz się dzieje w niedalekiej przyszłości. W pożodze nuklearnego piekła ginie znana nam cywilizacja. W świecie pełnym śmierci, gruzów, radiacji i chorób nieliczni ocaleni walczą o przeżycie, tworząc nowe społeczności.
Jednym z nich jest niepodzielny władca wyludnionego i obróconego w zgliszcza Wolnego Miasta Wrocław, charyzmatyczny Burmistrz – Pan Jan. Jego twarde rządy dają nadzieję na przyszłość i szansę na stworzenie nowej, rozciągającej się od morza do morza, Rzeczypospolitej.
Dwa lata po Armagedonie przed zdesperowanymi, wyniszczonymi chorobą popromienną i głodem mieszkańcami Wrocławia pojawia się nie lada wyzwanie. Z poniemieckich tajnych schronów ukrytych głęboko w masywie Ślęży wyłaniają się zwiadowcy, wysłannicy Bastionu… Gdy pierwsi żołnierze stają u bram miasta, rozpoczyna się bezwzględna gra o przetrwanie, z której tylko jedna ze stron może wyjść zwycięsko.
Jednak za horyzontem czai się znacznie bardziej przerażające zagrożenie. Kolejnej apokalipsie może zapobiec wyłącznie diaboliczny plan Pana Jana, lecz na drodze do jego realizacji znajduje się wiele śmiertelnych pułapek.
O autorze
Robert Jerzy Szmidt, urodził się w 1962 roku we Wrocławiu. To polski pisarz, tłumacz, redaktor naczelny, agent literacki, copywriter i wydawca.
Z wykształcenia leśnik i marynarz żeglugi śródlądowej, choć nigdy nie podjął pracy w zawodzie. Za to imał się różnych zajęć m.in. był: ślusarzem, kierowcą wózków akumulatorowych, pracownikiem działu zaopatrzenia na Politechnice Wrocławskiej, pracownikiem tamtejszej Rady Uczelnianej organizującym dla niej projekcje wideo, tłumaczył listy dialogowe do filmów, potem założył jedną z pierwszych legalnych wideotek na Śląsku.
Robert J. Szmidt jest też autorem dwu książek poświęconych tej tematyce gier konsolowych: „Wielkiej księgi kodów PlayStation” i „Encyklopedii PSX 1995-2000”.
Jest autorem m.in. powieści „Apokalipsa według Pana Jana” i „Zaklinacz”, a także wielu opowiadań.
Obecnie Robert J. Szmidt zajmuje się pisaniem, tłumaczeniem oraz pozyskiwaniem praw do książek i filmów.