ABC pracy przed kamerą – kameralne warsztatyW ramach zbliżającego się Kameralnego Lata– tygodniowego festiwalu filmowego o ogólnopolskim zasięgu i międzynarodowych charakterze, odbędą się warsztaty pod hasłem „ABC pracy przez kamerą”. Serię szkoleń poprowadzą m.in. Anna Mucha i Gerard Edery.

Warsztaty „ABC pracy przed kamerą” dedykowane są wszystkim, którzy planują związać swoją karierę ze sztuką aktorską – mówiła koordynator American Corner Radom oraz dyrektor Kameralnego Lata, Karolina Adamczyk. Szkolenia poprowadzą aktorzy związani z Radomiem bądź Kameralnym Latem. To ambasadorka imprezy Anna Mucha, Katarzyna Dorosińska, Adam Majewski, Łukasz Węgrzynowski, Marek Braun oraz gość specjalny, amerykański aktor i wokalista Gerard Edery.

– Grupą docelową warsztatów są osoby w wieku od 15 do 20 lat. – Już za chwilę będziemy zapraszać młodzież od udziału w naszych szkoleniach. Podkreślam, że zajęcia w ramach Kameralnego Lata są darmowe. Na naszej stronie internetowej udostępnimy szczegółowy regulamin i zasady udziału w warsztatach. Zapraszamy na nie wszystkich tych, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej o sztuce aktorskiej oraz młodzież, która już może się pochwalić dokonaniami na tym polu – zachęcała Karolina Adamczyk.

Szkolenia „ABC pracy przez kamerą” tworzą spójny cykl, ale każdy spośród czterech proponowanych spotkań będzie poświęcony innemu aspektowi pracy aktora oraz zasad funkcjonowania tego zawodu w branży filmowej. – Celem zajęć jest rozwinięcie u uczestników wrażliwości scenicznej i warsztatu aktorskiego, czyli poprawy wymowy, impostacji głosu, świadomości ciała, niwelowania stresu związanego z rolą. Będziemy chcieli nauczyć uczestników warsztatów proaktywnego podejścia do zawodu aktora. Zależy nam, żeby młodziesz poznała zarówno blaski jak i cienie tego fachu. Dzięki temu uczestnicy będą mogli jak najwcześniej zweryfikować swoje życiowe plany – tłumaczyła Karolina Adamczyk.

Warszataty „ABC pracy przez kamerą” finansowane są przed Ambasadę USA w Warszawie oraz koordynowane przez American Corner Radom, partnera edukacyjnego Kameralnego Lata.

Komentarze