full screen background image

Aeroklub Radomski na podium!Grzegorz Socha, młody pilot Aeroklubu Radomskiego w Piastowie wywalczył wicemistrzostwo Polski w Akademickich Mistrzostwach Polski na celność lądowania szybowcami, które od 31.maja do 02 czerwca rozgrywane były we Wrocławiu.
Grzegorz Socha  reprezentował w tych mistrzostwach Aeroklub Radomski, ale także Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach, gdzie na co dzień studiuje automatykę i robotykę.

W zawodach udział brało ponad 20 czołowych akademickich szybowników z Polski reprezentujących m.in. Warszawę, Dęblin, Chełm, Wrocław, Kraków i inne ośrodki lotnicze w Polsce. Zawody polegały na zatrzymaniu szybowca na wyznaczonej linii kończąc lądowanie naturalnym dobiegiem. Różnice pomiędzy zawodnikami w czołówce wynosiły zaledwie 2 do 4 metrów, co świadczy o wysokim poziomie wyszkolenia wszystkich pilotów. Eliminacje, a po nich półfinały i finały doprowadziły Grzegorza na wicemistrzowskie podium. Droga do sukcesu nie była więc łatwa.

Grzegorz Socha jest od 2 lat członkiem Kadry Narodowej Juniorów w szybownictwie.  W ubiegłym roku zdobył 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji przelotów szybowcowych. W bieżącym roku również został powołany do Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów.

Zdjęcia – archiwum własne Grzegorz Socha

 

Komentarze