Radomski pilot w czołówce polskich szybowników [GALERIA FOTO]

Radomski pilot Grzegorz Socha w czołówce polskich szybowników

W dniach od 17 l do 25 lipca odbywały się na lotnisku w Ostrowie Wielkopolskim 18 Mistrzostwa Polski w klasie Club oraz Krajowe Zawody Szybowcowe Ostrów Glide 2020.  W zawodach wzięło udział trzech pilotów Aeroklubu Radomskiego: Marek Biały i Jarosław Michaluk startowali w klasie Club, natomiast junior Grzegorz Socha latał w Krajowych Zawodach Szybowcowych.

Marek Biały zajął 27 miejsce a Jarek Michaluk  31. Grzegorz Socha w ostatniej ósmej konkurencji nie ukończył przelotu lądując w terenie przygodnym i ostatecznie zajął miejsce tuż za podium. Aeroklub Radomski w Piastowie w wakacje nie próżnuje. Na lotnisku odbywają się loty szybowcowe w ramach szkolenia z podstaw pilotażu oraz trwa szkolenie i trening w akrobacji samolotowej. Piloci pod okiem trenera Kadry Narodowej w Akrobacji Samolotowej Stanisława Szczepanowskiego doskonalą swoje umiejętności w lataniu „do góry nogami” przygotowując się do zbliżających się Mistrzostw Polski.