Wracają odwiedziny osadzonych4 i pół miesiąca obowiązywał zakaz widzeń w Areszcie Śledczym w Radomiu. Od 1 sierpnia znów będzie można odwiedzać osadzonych

Od 1 sierpnia Areszt Śledczy w Radomiu wznowi widzenia z osadzonymi. Zostały one wstrzymane w połowie marca. W związku z epidemią widzenia będą odbywać się z zachowaniem specjalnych procedur – wyjaśnia zastępca rzecznika prasowego Michał Słowiński.

W spotkaniu będzie mogła uczestniczyć jedna osoba dorosła, a samo widzenie możliwe będzie wyłącznie w ustalonych wcześniej godzinach. Czas widzenia nie będzie mógł przekroczyć jednej godziny, a osoby udające się na nie zobowiązane będą posiadać maseczkę, przyłbice lub inne środki ochronne do zakrywania ust i nosa. Wejście na teren jednostki odbywać się będzie po spełnieniu formalnych wymogów obowiązujących sprzed epidemii.

Są też wyznaczone określone dni tygodnia dla odwiedzin, i co ważne trzeba wcześniej umówić się telefonicznie lub mailowo.

W areszcie w Radomiu przebywa obecnie 905 osadzonych z całej Polski. W placówce jest ponad 1000 miejsc.

 

Ustalenie dnia i godziny widzenia:

Zgłoszenia na widzenia przyjmowane będą drogą telefoniczną pod nr telefonu 0486131142 w dni robocze w godzinach 8:00-13:00 bądź na adres e-mail: widzeniaASRADOM@sw.gov.pl.

 

Widzenia udzielane są w dniach:

dla tymczasowo aresztowanych: w czwartki i drugą niedzielę miesiąca

dla skazanych: w poniedziałki, wtorki, środy i niedziele (z wyjątkiem drugiej niedzieli miesiąca)

w godzinach 8:00 – 15.00

Komentarze