Agata Kulesza i „Moje córki krowy” z nagrodami w Chinach!Agata Kulesza otrzymała nagrodę w kategorii najlepsza aktorka zagraniczna, a film Kingi Dębskiej „Moje córki krowy” zdobył nagrodę publiczności na 26. festiwalu Golden Rooster and Hundred Flowers, który odbył się w chińskiej miejscowości Hohhot.

„Moje córki krowy” to wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych występują: Agata Kulesza (serial „Krew z krwi”, „Ida”, „Róża”, „Sala samobójców”), Gabriela Muskała („Krew z krwi 2”, „Wymyk”, „Chce się żyć”, „Być jak Kazimierz Deyna”) i Marian Dziędziel („Pod Mocnym Aniołem”, „Pani z przedszkola”). Partnerują im Marcin Dorociński („Obława”, „Jack Strong”), Małgorzata Niemirska („Zbliżenia”, „Czterej pancerni i pies”) oraz Łukasz Simlat ( „Pani z przedszkola”, „Wymyk”). Reżyserka i scenarzystka filmu, Kinga Dębska odbierając nagrodę zadedykowała ją wszystkim, którzy zmagają się z chorobą i odejściem rodziców.

Organizowany przez Chińskie Stowarzyszenie Filmowców festiwal to jedna z największych imprez na kontynencie azjatyckim. W programie festiwalu znajdują się prezentacje filmów chińskich oraz pokazy wybranych, międzynarodowych produkcji. Festiwal Golder Rooster and Hundred Flowers to tzw. festiwal „latający”, czyli każdego roku odbywa się w innym mieście. Tegoroczna edycja odbyła się w mieście Hohhot.

Polacy już wielokrotnie byli nagradzani podczas festiwalu Golden Rooster and Hundred Flowers, m.in. Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze za „Plac Zbawiciela”, Jan Jakub Kolski za „Wenecję”, Grażyna Wolszczak – za rolę w filmie „Ja wam pokażę!” (2007), Jacek Bromski za reżyserię „U Pana Boga za miedzą” (2009), Ewa Wiśniewska za rolę w filmie Jerzego Domaradzkiego „Piąta pora roku” (2013), Jan Komasa za „Miasto 44” (2015), Andrzej Chyra za rolę w filmie Jacka Lusińskiego „Carte blanche (2015) oraz Jerzy Skolimowski za reżyserię filmu „11 minut” (2016).

Stowarzyszenie Filmowców Polskich od lat współpracuje z Chińskim Stowarzyszeniem Filmowców, rekomendując polskie filmy do udziału w festiwalu Golden Rooster and Hundred Flowers.

Gala zamknięcia 26. edycji festiwalu odbyła się 15 września 2017 w chińskim mieście Hohhot.

Na zdjęciu: Agata Kulesza w filmie „Moje córki krowy”, fot. Studio Filmowe Kalejdoskop

źródło: Stowarzyszenie Filmowców Polskich

KomentarzeCLOSE
CLOSE