Air Show 2021 będzie w RadomiuRadom będzie gospodarzem Air Show 2021. Międzynarodowe pokazy lotnicze mają odbyć się za dwa lata w ostatni weekend sierpnia. Impreza nie będzie kolidować z pracą lotniska

Międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show 2021 odbędą się w Radomiu – powiedział w Mocnej Rozmowie wiceminister Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz. MON powołał sztab organizacyjny imprezy. Pokazy mają odbyć się w ostatni weekend sierpnia 2021 roku.

Międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show odbywają się w Radomiu od 2000 roku. Ubiegłoroczną imprezę odwiedziło ponad 160 tysięcy widzów. Mówiło się że 16. edycja była ostatnią, bo w Radomiu działać zacznie cywilne lotnisko. Tymczasem wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz uważa, dwudniowe pokazy nie będą kolidować z ruchem lotniskowym. MON przygotował już koncepcję imprezy.

Radomskie Air Show to największa lotnicza impreza w kraju. W 2018 roku pokazy uświetniły obchody 100-lecia lotnictwa wojskowego w Polsce. Można było podziwiać akrobacje pilotów samolotów i śmigłowców z 22 państw.

KomentarzeCLOSE
CLOSE