Coraz bliżej KAMERALNEGO LATA12. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w Radomiu w dniach 6-13 lipca. W programie imprezy m.in. Konkurs Główny, Międzynarodowe Warsztaty Filmowe o tematyce społecznej, Akademia Zawodowców, realizacja sceny specjalnej oraz warsztaty ABC pracy przed kamerą. Ambasadorką tegorocznego festiwalu jest aktorka Anna Mucha, która po raz 11 czynnie weźmie udział w imprezie prowadząc warsztaty oraz oceniając filmy biorące udział w Konkursie Głównym

– KAMERALNE LATO to impreza, która już na stałe wpisała się w mój kalendarz. Za każdym razem cieszą mnie spotkania z twórcami i dyskusje z nimi. Teraz zacieram rączki i widzę się z państwem w salach kinowych na projekcjach oraz imprezach towarzyszących festiwalowi – mówi Anna Mucha, ambasadorka festiwalu.

A czy na ocenę Anny Muchy jako jurorki wpływa jej profesja? – Fakt, że jestem aktorką ma znaczenie, ale staram się zwracać uwagę na swoich kolegów i koleżanki, z którymi obraduję. Sama czekam aż film mnie poruszy, wzruszy czy dotknie jakiejś wewnętrznej struny i nie zostawi mnie obojętną.

W tym roku w harmonogramie KAMERALNEGO LATA znalazło się także więcej wydarzeń dedykowanych radomianom oraz ulegnie rozwinięciu cykl imprez plenerowych, co podkreśla Maciej Dominiak, dyrektor FILMFORUM – organizatora imprezy.

Widzowie podczas KAMERALNEGO LATA będą mieli możliwość spotkania i podyskutowania z gośćmi specjalnymi festiwalu – m.in. reżyserką Agnieszką Smoczyńską, autorem zdjęć filmowych Radosławem Ładczukiem, czy ambasadorką Anną Muchą.

KomentarzeCLOSE
CLOSE