full screen background image
Search

Aktywnie/Charytatywnie, czyli BIEG NA 6 ŁAP


W najbliższą niedzielę, 15 kwietnia odbędzie się druga edycja wyjątkowej imprezy pod hasłem: BIEG NA 6 ŁAP. Radomianie będą mogli przespacerować się lub przebiec prawie 5-kilometrową trasę w towarzystwie psiaka ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Witosa 96.

BIEG NA 6 ŁAP w naszym mieście organizowany jest po raz drugi, mówiła Adelina Szczerbińska, koordynatorka imprezy w Radomiu. Pomysłodawczynią akcji jest Monika Dąbrowska, wolontariuszka z olszyńskiego schroniska, która 5  lat temu zainicjowała to niezwykłe wydarzenie. – BIEG NA 6 ŁAP jest genialny w swojej prostocie. Coraz więcej ludzi dba o swoją kondycję uprawiając jogging w mieście, dlaczego zatem nie biegać z psem? Zwierzęta ze schroniska na co dzień są zamknięte i też potrzebują ruchu tak samo jak my, podkreślała radomska koordynatorka.

Jak się okazuje mieszkańcy naszego miasta są empatyczni. Świadczy o tym zeszłoroczny BIEG, który zakończył się ogromnym sukcesem. – W wydarzeniu wzięło udział około 600 osób. Ta liczba przełożyła się na ilość szczęśliwych zwierząt. Psy, który wróciły po biegu były po prostu radosne i spokojne. Popołudniu w schronisku zapanowała niespotykana, błoga cisza – wspominała Adelina Szczerbińska. – Mam nadzieję, że tegoroczna impreza będzie cieszyła się takim samym powodzeniem.

Warto podkreślić, że obecnie w radomskich schronisku przebywa około 600 psów. To również świadczy o skali problemu i zapotrzebowaniu na ludzi z otwartym i współczującym sercem. – Cudownie by było, gdyby psy zostały zaadoptowane. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie wszyscy mają taką możliwość i warunki. Alternatywą jest odwiedzenie schroniska i wybranie się z psem na spacer chociaż raz w tygodniu. BIEG ma sprawić, że radomianie otworzą się na to miejsce i będą chcieli w ten sposób pomagać psom, łącząc przyjemne z pożytecznym.

BIEG NA 6 ŁAP to impreza ogólnopolska. W tym roku Radom jest na liście 37 miast, które biorą w udział w tej szlachetnej akcji. A czy na dla najszybszych biegaczy przewidziane są nagrody? – Fundusze naszego schroniska są mocno ograniczone. Nie mamy możliwości ufundowania podarunków dla uczestników. Myślę jednak, że to nie powinno nikogo zniechęcić. Wręcz przeciwnie, powinniśmy uczyć siebie i innych, że warto zrobić coś czasem bezinteresownie. Satysfakcja, którą potem odczujemy i widok szczęśliwego zwierzaka są cenniejsze niż jakiekolwiek prezenty – stwierdziła Adelina Szczerbińska.

Radomski BIEG NA 6 ŁAP rozpocznie się wspólną rozgrzewką o godz. 10:45 na ternie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Witosa 96. Bramy schroniska otwarte będą od godz. 10:00. Biegających obowiązują zapisy, które prowadzi Adelina Szczerbińska pod numerem telefonu: 791-448-414. Zwierzaki będą przydzielane losowo. Jak podkreślała radomska koordynatorka, tempo biegu należy dostosować do psiaka, jednak zwierzęta biorące udział w BIEGU są w dobrej kondycji i przede wszystkim łakną towarzystwa i ruchu. Spacerowiczów zapisy nie obowiązują.

Komentarze