Aktywność sportowa dla opornychSport jest w ostatnim czasie niezwykle modny. Przybywa osób, które biegają albo jeżdżą na rowerze, czy też chodzą na basen. Nawet w pandemii koronawirusa staramy się utrzymać dobrą kondycję, choć z drugiej strony są też osoby, które w żaden sposób nie mogą się przekonać do takich inicjatyw.

Niektórzy z nas są po prostu bardzo oporni i z różnych powodów nie chcą się przekonać absolutnie do żadnej dyscypliny sportowej. Może to wynikać z nadmiernej wagi albo z uwagi na konkretne wychowanie, czy też uwarunkowania środowiskowe w szkole. Czy więc nawet takie sceptyczne wobec sportu osoby mogą zacząć trenować i w końcu polubić jakąś aktywność? Okazuje się, że tak, ale trzeba tutaj zastosować jakieś konkretne strategie.

 

Przede wszystkim w przypadku takich osób bardziej leniwych trzeba się skoncentrować na tym, aby ze sportu uczynić zabawę. Oczywiście czasami może to być na tyle zadanie karkołomne z uwagi na słabość charakteru, że potrzebny będzie nam jakiś przewodnik. Na szczęście nie brakuje różnych doświadczonych trenerów, którzy oferują na przykład treningi online i potrafią nas skutecznie wprowadzić w zakamarki różnych dyscyplin sportowych.

 

 

Uruchomienie mobilizacji

 

W pierwszym etapie trzeba naturalnie znaleźć u siebie jakieś pokłady motywacji. Możliwe, że wielokrotnie już planowaliśmy rozpoczęcie ćwiczeń, ale co jakiś czas różne czynniki w naszym życiu osobistym albo zawodowym nam przeszkadzały. Bardzo często też po prostu szukamy podświadomie wymówki, aby potem mieć wytłumaczenie, że nie rozpoczęliśmy trenowania nie z naszej winy. Dobrze jest tu zastąpić na przykład inne przyjemności właśnie trenowaniem. Kod promocyjny STS jest dobrze znany, bo gwarantuje fantastyczną zabawę w typowanie wyników wydarzeń sportowych i pomaga rozgryźć ulubiony sport od środka.

 

Trzeba się przemóc i spróbować wykonać nawet kilka ćwiczeń. Dobrze jest też oczywiście rozpocząć taki swoisty projekt życiowy z kimś znajomym albo z przyjacielem lub przyjaciółką. Wtedy łatwiej będzie nam się uporać z lenistwem i podobnymi trudnościami charakterologicznymi.

 

 

Wybór preferowanego sportu

 

Kolejną kluczową sprawą będzie oczywiście wybór dyscypliny sportowej. Nie zawsze jesteśmy w stanie, przecież zainteresować się każdą aktywnością. Tu w grę będą wchodziły nawet kwestie dotyczące naszej osobowości oraz rozmaitych przeżyć z dzieciństwa. Komuś może się podobać bieganie, a ktoś inny będzie preferować rolki, a są osoby, które mogą pokochać taniec, jeżeli tylko próbują takiej aktywności.

 

Duże znaczenie ma również to, czy lepiej czujemy się w grupie, czy też wolimy trenować w małym gronie albo samodzielnie. Są, więc sporty zespołowe takie, chociażby jak piłka nożna albo siatkówka, ale również te, które możemy praktykować całkowicie samodzielnie. To może być jazda na rowerze albo bieganie.

 

 

Wybór odpowiedniej pory na sport

 

Niemniej istotną kwestią będzie organizacja czasowa. Grafik ma szczególnie w dzisiejszych czasach kluczowe znaczenie, gdy narzekamy na deficyty czasu. Bardzo ważny będzie nawet wybór pory dnia. Są osoby, które wolą biegać rano lub wieczorem. Można spotkać przecież miłośników dyscyplin sportowych, którzy biegają albo jeżdżą na rowerze nawet o 22:00 wieczorem.

Komentarze