Dlaczego sport jest w życiu tak ważny?Każdy z nas chyba jest już świadomy tego, że sport jest bardzo ważny w naszym życiu. Zauważmy, że wszystkie osoby, które są bardzo aktywne fizycznie, rzadziej chorują, a ich odporność jest o wiele wyższa.

Ten ostatni czynnik jest szczególnie istotny w dzisiejszych czasach w kontekście pandemii koronawirusa. Nie bez powodu, więc koncentrujemy się na ćwiczeniach fizycznych nawet wtedy, gdy chodzi o jakiś krótki trening w warunkach domowych. Nie trzeba więc wcale dużego zachodu, aby zapewnić sobie tężyznę fizyczną albo zagwarantować o wiele lepszy poziom kondycji. A sprzyjają nam w takiej aktywności również innowacyjne technologiczne pomoce takie jak poradniki internetowe. Dzięki temu możemy się skontaktować z doświadczonym trenerem osobistym i wybrać trening dla siebie w zależności od tego, jak jesteśmy aktywni w sferze zawodowej lub osobistej.

Z jakiego powodu uprawiamy sporty?

Głównym powodem, dla którego decydujemy się na uprawianie jakiejś dyscypliny sportowej albo sporadyczne ćwiczenia w domu jest oczywiście stan naszego zdrowia. Jak pokazują statystyki, większość z nas zaczyna się interesować aktywnością sportową głównie z uwagi na swoją kondycję zdrowotną. Oczywiście przy okazji też kierują nami inne motywacje takie jak troska o sylwetkę albo konieczność schudnięcia. Mężczyźni na przykład bardzo często stawiają na uprawianie sportu z uwagi no ideał osiągnięcia muskularnej sylwetki. Nierzadko też jednak chcemy zadbać o lepszą kondycję, bo ma to związek z nadciśnieniem oraz chorobami serca. STS mobile to fantastyczna zabawa w typy i oglądanie wydarzeń sportowych na bieżąco. Warto zerknąć i cieszyć się z każdej wygranej.

Społeczny aspekt uprawiania sportu

W przypadku uprawiania sportu jest tutaj jeszcze jedna warstwa bardzo istotna w kontekście społecznym. Pamiętajmy o tym, że przecież sport jako zjawisko to będą również inne osoby, a więc pasjonaci, czy też amatorzy, którym zależy na wspólnych treningach albo na rywalizacji. Można przecież zapisać się zawsze na zawody albo wstąpić do jakiegoś klubu sportowego. Spotkania z innymi osobami to będą dyskusję na tematy sportowe, ale nie tylko, bo jest to doskonała okazja, aby poszerzać swoje znajomości i kontakty społeczne. Dawno już udowodniono, na co zwracają uwagę psychologowie, że sport jest godzien uwagi, chociażby właśnie z uwagi na to, że możemy wtedy poznawać inne osoby i nawiązywać trwałe relacje. Nierzadko uprawianie sportu jest zalecane przez terapeutów w przypadku introwertyków, którzy cierpią z uwagi na pewne tendencje izolowania się od innych ludzi.

Kondycja fizyczna oddziałuje na psychikę

Nauka dawno już też udowodniła, że sport będzie mieć pozytywny wpływ nie tylko i wyłącznie na nasze ciało. Jeżeli regularnie realizujemy jakąś aktywność sportową, to w takiej sytuacji będzie także budowana pewność siebie. Po jakimś czasie zauważamy, że nie tylko lepiej wyglądamy, ale również lepiej się czujemy. W końcu te dwie sfery będą ze sobą związane i jedna będzie wynikała z drugiej. Nie zapominajmy także o uwalnianiu się w mózgu hormonu szczęścia podczas treningu, a więc serotoniny. Ona właśnie odpowiada za to, że po treningu jesteśmy w tak dobrym humorze.

Komentarze