Alternatywa Kulturalna Radom Vol.2Zapraszamy na kolejne wydarzenie pod hasłem „Alternatywa Kulturalna Radom Vol.2”, organizowane przez inicjatywę „2Beerds”.
Tym razem wystąpią:I REFUSE, Dom Zły, Varmia. Równolegle odbędą się dodatkowe wydarzenia: Drugie Życie Rzeczy i Uwalniamy Książki. Patronat medialny objęło Radio Radom.

Początek w klubie Katakumby w sobotę 1 grudnia 2018 o godz. 19:00. Koncerty rozpoczną się o 20:00

Kilka informacji o wykonawcach:

Varmia (folk/black metal, Olsztyn, Pagan Records) – niesamowita mieszanina blacku i inspiracji kulturą, folklorem i naturą Warmii, jako regionu. Zespół, który na koncie ma 2 długogrające płyty – „Z Mar Twych” i wydaną w tym roku „W Ciele Nie”. Nie są to śmieszki pokroju Korpiklaani, czy Finntrol, nie ma tu przaśności, ani weselnego, rycerskiego klimatu. Jest czysty, pierwotny wręcz black metal, którego siła wzmocniona jest brzmieniem nietypowych instrumentów tj. tagelharpa, czy didgeridoo. Czysta potęga natury, pierwotne instynkty i przeżycia. Sami zresztą określają swoją muzykę, jako 'korzenny metal’, by podkreślić jej charakter.
https://youtu.be/zjtucihDIQQ
https://youtu.be/6T-uxWBLBiM

Dom Zły (blackened crust/hardcore punk, Puławy, Unquiet Records) – ekipa z niedalekich od naszego miasta Puław, złożona z ludzi związanych m.in. z Kalderą, The Feral Trees, Weedcraft, Hidden World serwująca mocno smolistą, czarną odmianę hardcore dopalonego blastami i tworzącego mroczną, dołującą atmosferę żywcem wyjętą z filmu Wojtka Smarzowskiego, do którego nawiązuje nazwa zespołu. Na koncie póki co świetnie przyjęta EP, ale z tego, co słyszeliśmy LP się właśnie robi 😉 Wściekłość i mrok, depresja i gniew. Wszystko podane w niezwykle chwytliwy i angażujący słuchacza sposób.
https://youtu.be/x8zDuFUD4wY
https://youtu.be/J17PBEbcdWA

I REFUSE (grindcore/death metal, Iłża) – tych kolegów lokalnie przedstawiać chyba za bardzo nie trzeba. Grind, death, thrash i hc w różnorakich proporcjach. Napalm Death, czy Dying Fetus ewidentnie słyszalne, więc wszystko się zgadza.

Dodatkowymi inicjatywami kulturalnymi, które tym razem chcielibyśmy polecić Waszej uwadze będą:

* DRUGIE ŻYCIE RZECZY – Giełda różności.
CD / winyle / filmy / gry / komiksy / książki / merch różnych zespołów.
Jeśli masz w domu przedmioty, które kurzą się na półce ale „szkoda wyrzucić”, niech ktoś inny ma z nich pożytek. Sprzedaj, wymień, podaruj, ale daj im drugie życie!

Chcesz mieć swoje stoisko? Koniecznie skontaktujcie się z organizatorami.

** UWALNIAMY KSIĄŻKI – Uwalnianie książek.
Masz książki, których chcesz się pozbyć? Albumy, które duszą jakąś, być może, przydatną komuś wiedzę? Przynieś je i zostaw u nas, a jeśli znajdziesz wśród uwolnionych coś ciekawego – jest Twoje!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/173712280247983/

 

Komentarze