„My mieliśmy szczęście” – wyjątkowe RetrospotkaniePisarka z USA, Georgia Hunter, wnuczka radomianina, będzie bohaterką najbliższego Retrospotkania organizowanego przez „Resursę Obywatelską”. Wydarzenie skoncentruje się na książce opartej na faktach pt. „My mieliśmy szczęście”, opowiadającej o przeżyciach rodziny Georgii Hunter podczas II wojny światowej. Powieść była bestsellerem w USA i być może dojdzie do jej ekranizacji.

– Retrospotkania odbywają się u nas już ponad rok przy współpracy z portalem Radom.Retrospekcja. W każdy drugi wtorek miesiąca zgłębiamy historię Radomia, dzielimy się swoimi spostrzeżeniami, wspomnieniami, pokazujemy pamiątki. Najbliższe Retrospotkanie będzie wyjątkowe i skoncentrowane wokół książki Georgi Hunter, wnuczki radomianina pana Kurtza. Rodzina Kurtzów sąsiadowała dawniej z „Resursą” i do wybuchu wojny wiodła normalne życie. Po 39. roku wszystko się zmieniło, rodzina rozproszyła się po świecie, ale w całości ocalała i do tego nawiązuje tytuł książki – opisuje Renata Metzger, dyrektor „Resursy”.

– Podczas spotkania będzie można nabyć książkę „My mieliśmy szczęście”, która zdobyła popularność w USA stając się bestsellerem. Swój wkład w powstanie powieści miał Jakub Micek z „Resursy”. Jakub pomagał autorce w poszukiwaniu faktów i odpowiadając na pytania związane z historią Radomia. Pisarki fizycznie nie będzie na Retrospotkaniu, ale połączymy się z nią wirtualnie. Wydarzenie uświetni grupa wokalna „Resursy”, która wykona utwór śpiewany przez Wierę Gran pt. „List”, skomponowany przez dziadka Georgii Hunter – dodaje Renata Metzger.

Retrospotkanie „My mieliśmy szczęście” odbędzie się 11 grudnia br. o godz. 18:00 w sali kameralnej „Resursy” przy ul. Malczewskiego 16.

Wstęp wolny.

Komentarze