Alternatywa Kulturalna Radom – Vol. 5Przed nami piąta już odsłona Alternatywy Kulturalnej Radom! Tym razem w radomskich Katakumbach wystąpią trzy kapele: Hidden World, Stay Nowhere oraz Bastard Disco, a o imprezę do białego rana zadba DJ Shen. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 17 maja. Początek pierwszego koncertu o 20:30. 

– Już po raz 5-ty zapraszamy Was na koncert pod szyldem Alternatywa Kulturalna Radom! Tym razem mamy coś bardzo specjalnego dla fanów szeroko pojętego hardcore/punka oraz grunge i wszystkiego, co związane z latami 90-tymi. Wszystkie wydające się w Antena Krzyku – trudno o lepszy znak jakości  – mówią organizatorzy wydarzenia, chłopaki z 2Beerds.

Stay Nowhere (Kraków)

– To krakowskie trio, które post hardcore, grunge i 90tisy połączy Ci tak, że poczujesz nagłą potrzebę wygrzebania z szafy Vansów i kraciastej, flanelowej koszuli, a potem od razu polecisz na deskę sprawdzić, czy umiesz jeszcze jakiegokolwiek kick flipa – opisuje organizator Piotr Sałata.

Hidden World (Puławy)

– Puławska załoga z 3ema EP-kami wydanymi przez Antena Krzyku na koncie, którą możecie kojarzyć jeszcze z dawnych czasów, kiedy grywali w naszym mieście w Czytelnia Kawy. Zdarzyło im się też zagrać na OFF Festival’u w namiocie Trójki, ale najlepiej wciąż sprawdzają się w ciasnych, dusznych salach. Nowoczesny hardcore z dużą dawką emocji – podkreśla organizator Piotr Szykowny.

Bastard Disco (Warszawa)

– Garażowe brzmienia mocno nawiązujące do lat 90′, które znalazły się na albumie „Warsaw Wasted Youth” wydanym przez tą warszawską ekipę w 2017 to definicja tego, o co chodzi w takiej muzyce. Będą świeżutko po wydaniu kolejnego longplay’a zatytułowanego „China Shipping” i odmienią Wam oblicze tej wiosny. Odpowiedź na pytanie, czego słuchać podczas majowych, późnych powrotów do domu jest oczywista – mówi Piotr Sałata.

RAVE OVER RADOM – Acid house / Psytrance / Hitech

Na deser, do samego rana zagra DJ Shen (Ravedom) . To mieszkający na co dzień w Radomiu DJ, kochający każdą dobrą muzykę. Od 2016 roku miłośnik soczystych psytrance’ów . Współtwórca kolektywu Ravedom, z pasji kucharz oraz twórca internetowego wideo.

Wydarzenie AKR Vol.5 Hidden World/ Stay Nowhere/ Bastard Disco + Rave Party odbędzie się 17 maja w Katakumbach: Radom, Plac Stare Miasto 11. Tax: 20 zł.

Komentarze