full screen background image
Search

Amfiteatr – nie tylko budynek, ale i działania kulturalne


Zbliżający się ku końcowi rok 2017 to dobry moment na podsumowanie działalności w radomskich placówkach kultury. Dziś zaglądamy do Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr w Radomiu.

Nowe propozycje oraz nowe formuły dobrze już znanych imprez organizowanych przez Amfiteatr, a także pozyskanie dodatkowych pieniędzy np. z budżetu obywatelskiego – to według dyrektora placówki Waldemara Doleckiego największe sukcesy Amfiteatru.

– Dotąd Amfiteatr kojarzył się radomianom jako obiekt, w którym odbywały się duże koncerty. Teraz się zmieniamy jako placówka kultury, zmieniamy się jako ludzie, animatorzy kultury. To nasz pierwszy sukces – mówi Waldemar Dolecki.

Drugi sukces to nowa formuła Dni Radomia oraz nowa impreza Fosa Pełna Kultury.  – Zaproponowaliśmy je w nowym formacie, jako spotkanie familijne. W Fosie Pełnej Kultury pozwoliliśmy mieszkańcom płynąć w nurcie różnych wydarzeń kulturalnych – dodaje dyrektor.

Za trzeci sukces Amfiteatru w mijającym roku Waldemar Dolecki uważa odpowiednie wykorzystanie pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego. – Jedna z radomianek zgłosiła projekt „Warsztaty teatralno-literackie dla mieszkańców Radomia”. Udało się powołać trzy teatry, które pracują pełną parą. Jeden z nich miał już swoją premierę. Kolejny pracuje nad premierą, a trzeci teatr familijny pozwala spotykać się rodzinom i bawić w teatr – tłumaczy szef Amfiteatru.

Na 2018 rok Amfiteatr ma nowe, ambitne plany

Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr zaproponuje radomianom dobrze już znane imprezy. Będą też nowości.

– Chcemy utrzymać te przestrzenie, które udało się stworzyć. Mam tu na myśli dawną garderobę gwiazd Pod 13 i Kawiarnię artystyczną. Chcemy też zrobić kolejną odsłonę Fosy Pełnej Kultury. Z niektórymi wydarzeniami fosowymi wyjdziemy w miasto – tłumaczy Waldemar Dolecki, dyrektor Amfiteatru.

Jak zapewnia dyrektor, placówka zostaje otwarta na inne propozycje. Nie chce na 100% zamykać planu imprez, gdyż zdarza się, że w ciągu roku pojawiają się ciekawi artyści czy ciekawe wydarzenia, które warto pokazać mieszkańcom. A dopięty na ostatni guzik plan imprez uniemożliwi wprowadzenie nowości.

Wiele działań odbędzie się też w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego. – Chcemy tam stworzyć przestrzeń innowacyjną, nową, ciekawą, odpowiadającą potrzebom młodych ludzi – mówi Waldemar Dolecki.

Dyrektor ma również nadzieję, że władze miasta wreszcie uregulują sprawy własnościowe budynku, w którym działa Kuźnia Artystyczna.

KomentarzeCLOSE
CLOSE