full screen background image
Search

Wernisaż ze światłem w roli głównej


Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku już za kilka dni zalśni niczym gwiazda betlejemska. Powodem będzie wyjątkowy wernisaż ze światłem w roli głównej. Wystawa odbędzie się w orońskim Parku Rzeźby, który rozświetlą prace artystów

Są to w większości prace interaktywne, mówiła Dorota Monkiewicz, kierownik działu komunikacji Centrum Rzeźby Polskiej W Orońsku. Jest to wielkie wydarzenie, bardzo atrakcyjne dla zwiedzających. Świetlisty wernisaż nie jest dedykowany jedynie miłośnikom sztuki. Każdy, kto cierpli na deficyt słońca w związku z pogodową aurą, z pewnością znajdzie się pod wrażeniem świetlnych instalacji prezentowanych w Orońsku.

Warto dodać, że wernisaż to nie tylko ekspozycja prac. Otwarcie wystawy będzie połączone z wieloma atrakcjami. Jak opisywała Dorota Monkiewicz, odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców, podczas których zostanie puszczone do nieba światełko adwentowe w dzień św. Łucji. Należy podkreślić, że św. Łucja to ta, która niesie światło, więc wszystkie elementy wernisażu są idealnie połączone niczym puzzle świetlistej układanki.

Wystawa nosi tajemniczą nazwę: Ogród widzialny i niewidzialny. Jak stwierdziła Alicja Duzel-Bilińska, współautorka koncepcji wystawy, celem świetlnego projektu jest ukazanie zwiedzającym tego, czego na co dzień nie dostrzegają.

Na wystawie znajdą się przede wszystkim instalacje artystyczne. Swoje prace zaprezentują zarówno znani twórcy jak i studenci m.in. z krakowskiej ASP. W trakcie wernisażu odbędzie się również performance, a całość uświetni sopranistka, Łucja Czarnecka, tworząc niepowtarzalną oprawę muzyczną.

Wernisaż odbędzie się 13 grudnia (w środę) o godzinie 15:00 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Wystawa będzie czynna do 31 stycznia 2018 roku.

KomentarzeCLOSE
CLOSE