full screen background image
Search

Azory – wystawa fotografii w Resursie


Azory – tam, gdzie kończy się Europa – to temat wystawy fotografii, na którą zaprasza Resursa Obywatelska w Radomiu. Otwarcie wystawy już w najbliższy piątek

– Na wystawie „Azory – tam, gdzie kończy się Europa” zostaną zaprezentowane fotografie Piotra Pajestki, Krzysztofa Zdanowicza oraz Dariusza Stankiewicza. Po wernisażu autorzy podzielą się swoimi wrażeniami z podróży w formie prezentacji multimedialnej – mówi Maciej Zwierzyński z Resursy Obywatelskiej.

Archipelag Azorów to dziewięć wysp powulkanicznych należących do Portugalii. Choć usytuowane są w odległości 1500 km od wybrzeży Europy, to geograficznie i politycznie do niej przynależą. Ich położenie na uboczu „Starego Kontynentu” sprawia, że poza nazwą, niewiele osób zna ten atrakcyjny skrawek świata. Wyspy od wieków są użyteczną przystanią dla żeglarzy przemierzających Ocean Atlantycki. Są wiecznie zielone, usiane niespotykanymi na naszym kontynencie rozległymi polami herbaty.

Ich wulkaniczny charakter potwierdzają widoczne na każdym kroku kratery.

Otwarcie wystawy „Azory – tam, gdzie kończy się Europa” odbędzie się w piątek, 19 stycznia o godz. 18 w Resursie Obywatelskiej przy ul. Malczewskiego 16.

Wystawa będzie czynna do 14 lutego 2018 roku.

Komentarze