full screen background image
Search

SZOK po nagłej śmierci Dolores O’Riordan, wokalistki The Cranberries


W londyńskim hotelu zmarła nagle Dolores O’Riordan wokalista zespołu The Cranberries. Informację tą potwierdza rzecznik artystki.  Przyczyny śmierci nie są jeszcze znane. Miała 46 lat.

Wiadomo że Dolores miała w Londynie krótką sesje nagraniową związaną z planowanym wydaniem nowej płyty.

„Moje serce jest z jej rodziną, Dolores była ich dumą i radością, wszyscy bardzo ją kochaliśmy” – powiedział przyjaciel rodziny Canon Liam McNamara.

Rzeczniczka Metropolitan Police powiedziała w poniedziałek, że policja została wezwana do hotelu Park Lane w Westminster około godziny 9:05, a Dolores O’Riordan została uznana za zmarłą na miejscu zdarzenia. Jej śmierć jest traktowana jako „niewyjaśniona”.

Dolores O’Riordan zdobyła sławę na początku lat dziewięćdziesiątych jako wokalista i frontmanka z The Cranberries. Pochodzący z Anglii zespół sprzedał ponad 40 milionów płyt na całym świecie.

The Cranberries światową sławę zdobył dzięki takim hitom  jak Zombie, Linger (który pozostał na liście Billboard’s Hot 100 przez 24 tygodnie)  i Dreams. Cztery albumy grupy dotarły do ​​Top 20 listy Billboard.

W czasie przerwy jaką zrobił zespół w 2003 roku Dolores wydała 2 albumy solowe. The Cranberries powrócili w 2009 roku.

W zeszłym roku ukazał się album Something Else. Zawiera akustyczne wersje swoich przebojów zarejestrowane w kwartecie smyczkowym Irish Chamber Orchestra z Limerick oraz trzy nowe piosenki.

„Z wielkim smutkiem dowiedziałem się o śmierci Dolores O’Riordana, muzyka, piosenkarza i pisarza piosenki” – powiedział Prezydent Irlandii Michael D Higgins

 

 

Zdjęcie: www.facebook.com/TheCranberries/

KomentarzeCLOSE
CLOSE