full screen background image

Azyl P. Rock Na ZamkuAnia Brachaczek, Juan Carlo Cano i Maciej Silski zaśpiewają na dziedzińcu szydłowieckiego zamku. To za sprawą koncertu pamięci Andrzeja Siewierskiego

Koncert Azyl P. Rock Na Zamku na stałe wpisał się w kalendarz szydłowieckich imprez. Nie bez przyczyny, ponieważ Azyl P. wywodzi się z szydłowieckiego ruchu muzycznego.

Zespół powstał w 1982 roku i szybko zdobył popularność wśród fanów rocka. Grupa wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Młodych Talentów, którego pomysłodawcą był Franciszek Walicki, ojciec polskiego bigbitu i rocka.

Kapela brała udział w najważniejszych festiwalach w kraju, od Rockowicka, Rock Areny po Jarocin 1984 roku, a dorobek Azylu poszerzał się o kolejne przeboje. Nie ma chyba w Polsce fana rocka, który by nie nucił kiedyś „Małej Maggie”.

Grupa kilkukrotnie próbowała reaktywować swoją działalność po tym jak pod koniec lat 80-tych zawiesiła swą działalność. Ostatecznie próby reaktywacji zespołu zakończyła śmierć frontmana Andrzeja Siewierskiego w 2007 r.

W sobotę, 20 lipca znów na dziedzińcu zamkowym zabrzmią przeboje Azylu P. – „Och Lila”czy „Kara śmierci” podczas koncertu Rock na Zamku pamięci Andrzeja Siewierskiego.

Przed głównym koncertem, publiczność rozgrzeje zespół SIQ założony przez Ślimaka (Acid Drinkers) i Anię Brachaczek (Biff i Panny Wyklęte). SIQ to energetyczna dawka rock’n’rolla z domieszką punka.

Koncert odbędzie się na zamku w Szydłowcu. Poprowadzi go Marek Wiernik.

Wstęp wolny.

Komentarze