„Bad boy”



Czołowy specjalista od kina sensacyjnego Patryk Vega odkrywa najgłośniejsze patologie w polskich klubach piłkarskich. Powiązania z mafią i gangsterami, ustawianie meczów, groźby, zastraszania i agresja na stadionach – wszystko to w pełnym gwiazd filmie, w którym pierwszoplanowe role grają: Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zawadzka i Zbigniew Zamachowski, wspierani m.in. przez kadrowiczów piłkarskiej reprezentacji Polski – Kamila Grosickiego i Sławomira Peszko. „Bad boy” to nie tylko inspirowana prawdziwymi wydarzeniami produkcja, która ujawnia najmroczniejszą stronę środowiska piłki nożnej. To również pełna akcji i wyrazistych postaci historia o miłości, zdradzie, pożądaniu i kobietach, które wolą niegrzecznych chłopców. Najnowszy obraz Patryka Vegi w kinach od 21 lutego

Opis filmu:

Kiedy w grę wchodzi kobieta, nawet więzy krwi przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Przekonają się o tym dwaj bracia, których ścieżki życiowe rozeszły się dawno temu. Starszy Piotr (Maciej Stuhr) został policjantem, dla młodszego Pawła (Antoni Królikowski) napady, kradzieże i narkotyki to styl życia i chleb powszedni. Jednak bezkarność mężczyzny, uwikłanego w przynależność do kibicowskiego gangu Twardego (Piotr Stramowski) kończy się, kiedy za sprawą donosu ląduje w więzieniu. Piotr, doświadczony glina, postanawia wyciągnąć brata z celi, w czym wspiera go nowa dziewczyna Ola (Katarzyna Zawadzka), adwokatka znajdująca paragrafy na najtrudniejsze przypadki. Spotkanie tej trójki zmienia wszystko i inicjuje serię obfitujących w zwroty akcji wydarzeń. Paweł, wykorzystując nadarzające się okazje, próbuje przejąć kontrolę nad największym klubem piłkarskim w mieście. Nie dostrzega jednak, że od dawna jest na celowniku tajnej sekcji policyjnej, prowadzonej przez Adama (Andrzej Grabowski) i prokurator Annę (Małgorzata Kożuchowska). Tymczasem zauroczona Pawłem Ola coraz bardziej angażuje się w fascynującą znajomość i związane z nią nielegalne interesy. Wkrótce będzie musiała wybierać między lojalnością wobec Piotra, a rodzącym się uczuciem do jego brata.

Patryk Vega o filmie:

Piłka nożna fascynuje mnie jako socjologa. Uważam, że nie ma na świecie lepszej rozrywki niż mecz piłkarski, do którego przez dziewięćdziesiąt minut lub dłużej jesteśmy podpięci z adrenaliną w czasie rzeczywistym. Mam też przekonanie, że od czasu „Piłkarskiego pokera” nie było w Polsce fajnego filmu o tej tematyce. Wszystkie dotychczasowe produkcje były zrealizowane w dość mizerny i żałosny sposób – oglądaliśmy w nich czterdziestu statystów na czwartoligowym stadionie. Byłem więc przekonany, że jest pole na to, aby stworzyć film, który rzeczywiście odda rozmiar tego widowiska i sprawi, że ludzie będą w stanie doznać podobnych emocji co na stadionie.

Równocześnie była to rzecz, która stanowiła bardzo duże wyzwanie realizacyjne. Niektóre sceny kręciliśmy przy udziale dwudziestopięciotysięcznej publiczności i na prawdziwych stadionach. Wymagało to nie tylko wymyślenia, w jaki sposób te sceny zrealizować, ale też zsynchronizować z autentycznymi meczami oraz z dostępnością prawdziwych piłkarzy – w tym przypadku Kamila Grosickiego i Sławka Peszko, którzy mieli bardzo napięte terminarze.

Bardzo zależało mi, by na ten film zaprosić również kobiety. Żeby nie było reakcji: Nie pójdę na film o piłce nożnej. Idź sobie z kolegami. Myślę, że mi się to udało. Stworzyliśmy charyzmatyczne męskie postaci, które są sexy. „Bad boy” to ktoś, kim chciałby być właściwie każdy facet. Jest nieobliczalny, fascynujący, nieszablonowy, a kobiety taki typ mężczyzn lubią. Równocześnie mamy też fascynującą historię walki dwóch braci, z których jeden jest przestępcą i kibicem, a drugi policjantem. Zaś pomiędzy nimi mamy kobietę, która z jednej strony jest uwikłana w rozgrywkę kryminalną, a z drugiej strony w uczucie. Jak to zwykle w moich filmach bywa, nie jest to postać podająca dialogi, tylko bohaterka sprawcza. W tym przypadku osoba zarządzająca klubem piłkarskim, która wymyśla, w jaki sposób przestępcy mają ten klub zgodnie z literą prawa i dostępnymi kruczkami prawnymi przejąć. I to się udaje.

Fascynujące w tymi filmie jest obserwowanie, jak przestępcy wywodzący się z bandyterki podwórkowej i biegania w dresach, dochodzą do przestępczości w kołnierzykach i przejmują klub, stadion oraz tereny deweloperskie, na których zaczynają stawiać budynki za pieniądze osiągnięte z handlu narkotykami. Wszystko to za sprawą sztam, czyli koalicji osiągniętych z klubami piłkarskimi na całym świecie.

Oficjalny zwiastun filmu – TYLKO DLA DOROSŁYCH!

Fot. Ola Mecwaldowska

źródło: materiały prasowe

Komentarze



CLOSE
CLOSE