Bajkowe niedziele w Resursie„Filonek Bezogonek” to szwedzka animacja jaką dzieci będą mogły obejrzeć w najbliższą niedzielę w ramach nowego cyklu Bajkowe niedziele w Resursie

– Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” zaprasza w każdą niedzielę na nowy cykl filmowy dla najmłodszych – Bajkowe Niedziele w „Resursie”. To wspaniały pomysł na rozpoczęcie u maluchów przygody z kinem, a dla nieco starszych dzieci na interesujące spędzenie wolnego czasu. Bajkowe Niedziele w „Resursie” to również lekcje ćwiczenia kreatywności i wyobraźni. Każdemu spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty z zaproszonymi gośćmi i konkursy z nagrodami – tłumaczy Katarzyna Jagiełło, koordynator projektu.

Wszystkie dzieci uczestniczące w projekcjach otrzymają kolorowankę „Legenda o powstaniu Radomia”.

Pierwszy seans odbędzie się w niedzielę, 14 marca o godzinie 11. Najmłodsi widzowie obejrzą szwedzką animację pt.„Filonek Bezogonek”. Przed projekcją odbędzie się spotkanie z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „4 Łapy”, którzy wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi opowiedzą m.in. o odpowiedzialności za zwierzęta i ich humanitarnym traktowaniu. W czasie spotkania zostanie przeprowadzona zbiórka żywności oraz artykułów dla bezdomnych zwierząt.

Na seanse obowiązują bilety.

 

Opis bajki:

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów.

Komentarze