full screen background image
Search

BARD(Z)O interesujący koncert


Młodzi, utalentowani i nagradzani artyści, tworzący duet BARDO, zaprezentują autorski projekt muzyczny w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Koncert odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Ich kompozycje trudno przypisać do jednego gatunku, bowiem niezwykle oryginalnie łączą śpiew i muzykę klasyczną z elementami elektroniki.

Barbara Kinga Majewska – wokalistka operowa, autorka tekstów, publicystka, stypendystka Ministra Kultury i absolwentka Royal Academy od Music w Sztokholmie ma na swoim koncie m.in. rolę Kławdii w operze Pawła Mykietyna „Czarodziejska Góra” w reżyserii Andrzeja Chyry, występowała w Teatrze Wielkim- Operze Narodowej.

Bartłomiej Wąsik jest kompozytorem i aranżerem, współzałożycielem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik, a także laureatem Paszportu Polityki z 2014 roku i „Gwarancji Kultury” przyznawanej przez TVP Kultura. Występował na kilku kontynentach (Ameryka, Azja, Europa), a jego wykonania utworów Chopina po koncertach w Chicago Symphony Hall wzbudzały zachwyt. Pianista współtworzy również ze Stanisławą Celińską projekt „Nowa Warszawa”.
Podczas koncertu we Wsoli artyści wykonują współczesne utwory, w całości skomponowane przez Wąsika do tekstów i głosu Majewskiej. Program ten był jednym z wydarzeń w ramach ubiegłorocznego festiwalu NOSTALGIA w Poznaniu.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka na przystanku Chrobrego/Czysta (kier. Michałów) o godz. 16:20.

Na zdjęciu Barbara Kinga Majewska. Fot. Julia Brodowska

KomentarzeCLOSE
CLOSE