full screen background image

Będzie kolejne walne zebranie SM Ustronie



Jest nowy termin walnego zgromadzenia Spółdzielni Mieszkaniowej Ustronie. Odbędzie się ono 10 lipca. Ostatnie z 8 czerwca – zakończyło się awanturą i zerwaniem obrad.

To będzie bardzo ważne zgromadzenie w kalendarzu Spółdzielni, bo zostanie na nim wybrana nowa Rada Nadzorcza. Głosowanie miało odbyć się w minioną sobotę, ale zarząd przerwał obrady, tłumacząc to trudnościami technicznymi i ciasnotą na sali. Nieoficjalnie mówi się, że powodem był spodziewany brak większości, bo na blisko 750 uczestników zebrania tylko 317 osób było członkami spółdzielni. Zarząd odpiera zarzuty – mówi Ireneusz Owczarek, przewodniczący Rady Nadzorczej SM Ustronie.

Cała sprawa mocno zaniepokoiła mieszkańców Ustronia.

Na zebraniu zarejestrowało się 317 członków spółdzielni i aż 423 osoby, które dostały pełnomocnictwa do reprezentowania na walnym. To bezprecedensowa sytuacja – mówi Robert Pyzara – członek zarządu i główny księgowy Spółdzielni Mieszkaniowej Ustronie.

Dokumenty te straciły już moc, bo zostały wystawione na zgromadzenie z datą 8 czerwca. Radny Rady Miejskiej oraz kandydat do Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Ustronie, Robert Chrobotowicz apeluje do mieszkańców, by przed kolejnym walnym dokładnie sprawdzili komu wydają pełnomocnictwa.

Walne zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Ustronie odbędzie się 10 lipca, o godzinie 17:00. Spółdzielnia zarezerwowała na ten cel halę MOSiR przy ul. Narutowicza.

Komentarze