Będzie mniej widzów na Festiwalu GombrowiczowskimNie obejrzą spektakli chociaż kupili bilety – 14. Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski odbędzie przy zmniejszonej liczbie widzów. To w związku z obowiązującą od soboty żółtą strefą. Nowy limit publiczności to 25 proc. zajętych miejsc na widowni

Z połowy do jednej czwartej – Teatr Powszechny w Radomiu zmniejszył liczbę widzów na 14-tym Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim. Teraz 75 proc. miejsc na widowni będzie pusta. To zarządzenie dotyczące wszystkich 12 spektakli. Taką decyzję podjęła dyrekcja placówki w związku z wprowadzeniem w sobotę żółtej strefy – tłumaczy Jolanta Korłub-Ogonowska z Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Zmniejszenie publiczności oznacza, że jedna czwarta widzów z ważnym biletem nie obejrzy spektakli. O tym, kto teraz obejrzy dane przedstawienie zadecyduje numer miejsca na widowni. W przypadku Dużej Sceny przedstawienia zobaczą osoby, które wykupiły miejsca z pierwszych jedenastu rzędów. Na widowni Sceny Kameralnej zasiądzie publiczność z biletami z pierwszych trzech rzędów.

Widzom z dalszych rzędów, którzy w związku z nowymi obostrzeniami epidemicznymi nie będą mogli obejrzeć spektakli, zostaną zwrócone pieniądze za zakupione bilety. W tym celu należy się kontaktować z kasą biletową teatru.

14. Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski rozpocznie się w sobotę, 10 października. To dzień wprowadzenia w Radomiu, jak i w całej Polsce żółtej strefy. Wydarzenie potrwa tydzień zgodnie z nowym reżimem sanitarnym.

KomentarzeCLOSE
CLOSE