Będzie można zostawić samochód i przesiąść się na komunikację zbiorowąNa osiedlu Południe powstaje parking typu Parkuj i Jedź. Ma tam powstać 174 ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Wykonawca tej inwestycji rozpoczął już pierwsze prace. Koszt realizacji tego zadania to ponad 800 tys. zł

Rozpoczęły się prace związane z budową parkingu w systemie Parkuj i Jedź przy ul. Sycyńskiej, na radomskim osiedlu Południe. Dzięki inwestycji ma powstać 174 ogólnodostępnych miejsc postojowych, w tym siedem dla osób niepełnosprawnych, oraz 14 dla rowerów. Jak wyjaśnia Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, parking w tej części miasta ma m.in. umożliwić, osobom mieszkającym w gminach na południe od Radomia, przesiadkę do autobusów komunikacji publicznej, kursujących do centrum miasta lub do pociągów. Te mają w przyszłości odjeżdżać z planowanego przystanku Radom Południowy, usytuowanego w pobliżu parkingu.

Koszt zadania to ponad 800 tys. zł, a część pieniędzy pochodzi ze środków unijnych pozyskanych w ramach Projektu Multimodalnego w 2018 roku. Pierwotnie parking Parkuj i Jedź miał powstać w centrum miasta.

Okazało się to niemożliwe, więc konieczne było wyznaczenie nowego miejsca dodaje Puton.

Inwestycja ma być oddana w czerwcu bieżącego roku.

Komentarze